Slovenská pošta spustila nový spôsob preberania zásielok

Novinka platí aj pri preberaní zásielok u kuriéra. Foto: Juraj Brezáni
Namiesto vyberania občianskeho preukazu stačí PIN kód, ktorý príde na e-mail, SMS-kou alebo do mobilnej aplikácie.

Novým spôsobom prevzatia balíkov a expres zásielok chce Slovenská pošta zefektívniť a zrýchliť výdaj balíka pre zákazníkov. Návštevu pošty má zjednodušiť PIN kód, ktorý sa k zákazníkovi dostane prostredníctvom e-mailovej alebo SMS notifikácie, prípadne v mobilnej aplikácii Slovenskej pošty.

,,Táto novinka je bezpečná a zároveň zjednoduší aj zrýchli výdaj zásielok či už na pošte alebo u kuriéra,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

PIN kód je platný aj u kuriéra

„Výdaj zásielok na PIN je možné využiť pri zásielkach, u ktorých odosielateľ uviedol kontakt na adresáta alebo ktoré nie sú určené do vlastných rúk. Výdaj na PIN je možný pri priehradke pošty alebo aj u kuriéra,“ priblížila Dorčáková.

Okrem PIN kódu bude zaslaný aj čiarový kód, ktorým je možné sa preukázať kuriérovi alebo v priehradke na pošte.

„Samozrejme, zákazníci majú možnosť prevziať zásielku aj štandardným spôsobom, na základe overenia totožnosti a potvrdenia prevzatia,“ doplnila Dorčáková.

Zdroj: Slovenská pošta

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.