Hasičov zamestnávali na začiatku septembra najmä hniezda hmyzu a dopravné nehody

Počas prvého septembrového týždňa zasahovali ružomberskí hasiči desaťkrát. Najčastejšie odstraňovali osie a sršnie hniezda. Mali však aj dve dopravné nehody, zamknutú dôchodkyňu v byte a tri menšie požiare. Viac v článku.

Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 30. 8. 2019 do 5. 9. 2019 vykonali 7 výjazdov ku technickým zásahom. Ku požiarom boli vykonané 3 výjazdy.

          Hasiči okresného riaditeľstva za uplynulé obdobie vykonali 7 výjazdov ku technickým zásahom. Dňa 30. 8. vykonali výjazd ku odstráneniu osieho hniezda na strome v záhrade rodinného domu. Hasiči z ručného rebríka postriekali hniezdo sprejom proti osám a v ochrannom odeve ho odstránili a uložili do zberného vreca.

V ten istý deň hasiči zasahovali pri podozrení z úniku plynu v bytovom dome na ulici I. Houdeka. Hasiči po premeraní v byte a objekte bytového domu nezistili zvýšené koncentrácie plynu.

Popoludní hasiči zasahovali pri nehode 3. osobných áut na štátnej ceste č. 18 v Ružomberku. Pri nehode došlo ku zraneniu jednej osoby, ktorú ošetril lekár zo sanitky RZP. Hasiči posypali vapexom uniknuté prevádzkové kvapaliny a pozbierali ich do zbernej nádoby. Nepojazdné autá odtiahli na blízku odstavnú plochu.

V posledný deň prázdnin (31. 8.) hasiči odstránili osie hniezdo z drevárne na Textilnej ulici v Ružomberku. Tak isto odstránili osie hniezdo aj s pod okna na Žilinskej ceste v Ružomberku v prvý deň septembra.

O niečo neskôr boli hasiči pomáhať postihnutej osobe pri vytiahnutí zaseknutého elektrického invalidného vozíka na Ceste do tehelne. Hasiči vozík uvoľnili a po oprave a reštartovaní aj spojazdnili.

V prvý deň školského roku hasiči zasahovali pri dopravnej nehode nákladného auta a dodávky na štátnej ceste č. 18 pri obci Hubová. Hasiči posypali vapexom uniknuté prevádzkové kvapaliny a pozbierali ich do zbernej nádoby. Poškodenú dodávku odtiahli na odstavnú plochu.

Hniezdo sršňou hasiči odstránili dňa 3.9. dopoludnia z kôlne za rodinným domom na ulici Laziny.

Popoludní boli hasiči požiadaní o otvorenie dverí na Madačovej ulici, kde staršia pani neotvárala dvere dcére a neozývala sa ani pri volaní. Hasiči dvere otvorili hydraulickým otváračom a umožnili vstup lekárovi. Pani bola pri vedomí ale nemohla sa pohnúť. Lekár ju ošetril a odovzdal do starostlivosti dcére.   

Za uplynulé obdobie došlo ku 3 požiarom v okrese Ružomberok. V prvom prípade 30. 8. sa jednalo o požiar lesného porastu pri obci Liptovské Revúce – vyšné, kde blesk zapálil strom v lesnom poraste. Do príjazdu hasičov došlo ku samouhaseniu požiaru stromu dažďom. Hasiči len preverili uhasenie stromu v lesnom poraste.

Dňa 31. 8. hasiči boli privolaní ku uhaseniu osobného auta na ulici Riadok v Ružomberku. Hasiči auto uhasili jedným vysokotlakovým prúdom. Pri požiari došlo ku škode na aute za 1 500,- €. Príčinou vzniku požiaru zvýšené prehriatie mechanických častí automobilu.

Vo štvrtok 5. 9. boli hasiči privolaní ku uhaseniu požiaru suchej trávy, ale po príjazde na miesto zistili, že sa jedná len o spaľovanie suchej zemiakovej vňate na poli za rodinným domom v Hubovej. Hasiči upozornili na povinnosť nahlasovania spaľovania domáceho záhradného odpadu hasičom a zabezpečenie požiarnej hliadky. Tentoraz majiteľ vyšiel z toho len so slovným dohovorom a nie pokutou. Hasiči pred požiarmi uchránili majetok v odhadnutej výške 500,- €.    

Zdroj – Tlačová správa HaZZ Ružomberok.

Foto – Ilustračná, Zdroj – mojekysuce.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.