Šoférovali to isté auto a obaja nafúkali

Policajti z Ružomberka zastavili auto, ktoré viedla opitá vodička. Tá nafúkala 1,71 promile. O polhodinu na to zastavili to isté auto, ktoré šoféroval taktiež opitý muž.

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 36-ročná žena a 49-ročný muž. Tento prípad sa stal v okrese Ružomberok v nedeľu 19. júna okolo 22:30 hod., kedy žena viedla po miestnej komunikácii osobné motorové vozidlo Audi.

,,Obvinená žena bola následne policajnou hliadkou z Okresného dopravného inšpektorátu v Ružomberku zastavená. Počas kontroly sa podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,71 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” uviedol Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Žiline.

Opitý muž šoféroval to isté auto

O pol hodiny na to policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Ružomberok zastavila v Ružomberku to isté motorové vozidlo. ,,Počas kontroly bolo zistené, že vozidlo viedol 49-ročný vodič, ktorý sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,10 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” dodal Moravčík. Rovnako aj tento vodič čelí obvineniu z rovnakého prečinu.

Polícia následne obom vodičom obmedzila osobnú slobodu a zadržala im vodičské preukazy. Policajti skrátené vyšetrovanie v oboch prípadoch skončili a spisy  predložili prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvinených.

Zdroj: KR PZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.