Vodič autobusu šoféroval opitý

Šofér nafúkal vyše dva promile alkoholu. Foto: KRPZ Žilina
42-ročný vodič autobusu čelí obvineniu za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku obvinil 42-ročného Antona z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž v nedeľu 12. júna popoludní viedol v Ružomberku po ceste I. triedy autobus značky Mercedes-Benz. Následne ho zastavila policajná hliadka z Oddelenia mýtnej polície Policajného zboru Liptovský Mikuláš, ktorá ho skontrolovala.

,,Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,12 mg/l (2,33 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” uviedol Roman Jankovič, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. V autobuse sa okrem vodiča nenachádzala žiadna prepravovaná osoba.

Vyšetrovateľ skrátené vyšetrovanie skončil a spis predloží prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Zdroj: KRPZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.