Štartuje baráž o pohárovú Európu

Liptáci potvrdili úlohu favorita a triumfovali rozdielom triedy. Foto: Rudolf Maškurica
V play-off o Európsku konferenčnú ligu UEFA sa predstavia aj futbalisti MFK Ružomberok.

Účasť v pohárovej Európe majú z Fortuna ligy definitívne zaistenú zatiaľ tri mužstváŠK Slovan Bratislava ako jej víťaz, ktorý sa predstaví v predkole Ligy Majstrov. V predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL) budú zase účinkovať FC DAC 1904 Dunajská StredaFC Spartak Trnava.  

play-off o EKL sa predstavia nasledujúce štyri tímyFK Železiarne Podbrezová, MFK Dukla Banská Bystrica, MŠK Žilina a MFK Ružomberok. Víťaz tejto baráže bude účinkovať v predkole tretej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže a zároveň doplní trojicu slovenských klubov (ŠK Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská StredaFC Spartak Trnava) v európskych pohároch.

„Ruža“ sa v baráži na vlastnom štadióne nepredstaví

play-off o EKL prídu na rad najskôr semifinálové stretnutia, ktoré sa odohrajú v utorok 23. mája o 17:30 hod. V prvom semifinále privíta štvrtý tím tabuľky po nadstavbovej časti Fortuna ligy (FK Železiarne Podbrezová) siedme mužstvo ligy (MFK Ružomberok). V druhom semifinále sa predstaví piaty tím tabuľky (MFK Dukla Banská Bystrica) proti šiestemu (MŠK Žilina).

Semifinále, a aj finále, sa hrá na jeden víťazný zápas, pričom výhodu domáceho prostredia má lepšie postavený tím v tabuľke po nadstavbe. Víťazi semifinálových stretnutí sa stretnú vo finále, ktoré sa uskutoční v piatok 26. mája o 17:30 h na pôde lepšie umiestneného mužstva. Keďže Ružomberčania vstúpia do play-off až zo 7. miesta tabuľky, tak semifinálový súboj, a aj prípadné finále, odohrajú na ihriskách súperov.

Napriek tomu, že sa Liptáci už v tejto sezóne na vlastnom ihrisku nepredstavia, tak si pre svojich priaznivcov pripravili zaujímavé prekvapenie. Vedenie klubu totiž organizuje autobusový výjazd, ktorý je pre fanúšikov, spoločne so vstupným na zápas v Podbrezovej, úplne zadarmo. Odchod autobusu spred hlavnej brány ružomberského štadióna bude v utorok 23. mája o 15:15 h. Viac informácií o pripravovanom výjazde nájdete TU.

Play-off o Európu napriek pôsobeniu v dolnej šestke 

Futbalisti MFK Ružomberok síce na jar pôsobili iba v skupine o udržanie sa, no napriek tomu môžu v lete účinkovať v predkole EKL. Na splnenie tohto cieľa však potrebujú ovládnuť baráž o EKL, ktorá štartuje v utorok 23. mája.

Zverenci Petra Struhára obsadili v základnej časti Fortuna ligy 7. miestopredstavili sa len v spomínanej nadstavbe o záchranu, čo možno považovať za veľký neúspech. Ružomberčania napriek tomu vedeli, že cesta do pohárovej Európy ešte nie je definitívne stratená, keďže stále boli v hre o play-off o EKL.

Na to, aby sa v nej predstavili, museli ovládnuť skupinu o 7. – 12. miesto a zároveň veriť, že Slovnaft Cup vyhrá tím, ktorý sa umiestni v najvyššej súťaži najhoršie na 3. priečke. Keďže Liptáci triumfovali v nadstavbe o udržanie sa a zároveň Slovenský pohár zdvihol nad hlavu FC Spartak Trnava, ktorý obsadil vo Fortuna lige 3. miesto, tak ich čaká spomínaná baráž o EKL.

Kto bude účinkovať vo Fortuna lige?

Okrem play-off o EKL sa v rovnakých dňoch (utorok, piatok) uskutoční aj baráž o Fortuna ligu. V nej sa predstaví predposledné mužstvo najvyššej súťaže (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble) proti druhému tímu II. ligy, ktorým je FC Tatran Prešov.

Prvý duel je na programe v utorok 23. mája o 15:30 hod. v Ličartovciach, kde hráva svoje domáce zápasy FC Tatran Prešov. Odveta sa uskutoční v piatok 26. mája o 20:30 h v Zlatých Moravciach.

Play-off o Európsku konferenčnú ligu UEFA:   

1. semifinále (23. máj o 17:30 h): FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok

2. semifinále (23. máj o 17:30 h): MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina

Finále (26. máj o 17:30 h): Víťaz 1. semifinále – Víťaz 2. semifinále (zápas sa uskutoční na pôde lepšie umiestneného mužstva po nadstavbe) 

Baráž o Fortuna ligu:

Prvý zápas (23. máj o 15:30 h): FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

Druhý zápas (26. máj o 20:30 h): FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Tatran Prešov

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.