Starú polikliniku prerábajú na covidový pavilón

Pacientov s koronavírusom budú hospitalizovať v bývalej klinike na Považskej ulici. 

Bývalú polikliniku na Považskej ulici prerábajú na tzv. covidový pavilón. Pre Ružomberský magazín to potvrdila hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Pre pacientov s koronavírusom bude vyčlenených dokopy 60 lôžok. Na každom z troch poschodí ich bude 20.

„Päť lôžok bude pre intenzívnu starostlivosť s pľúcnou ventiláciou, ďalších päť pre intenzívnu starostlivosť bez umelej podpory dýchania a 10 poslúži pre tzv. intermediálnu starostlivosť,“ špecifikovala hovorkyňa nemocnice. Teda pre tých, ktorých zdravotný stav sa bude zlepšovať a nebude nutná intenzívna starostlivosť.

Pavilón plánujú prerobiť do konca apríla. Nemocnica zároveň zakúpila štyri transportné vaky, v ktorých bude prevážať pacientov s ochorením Covid-19. K prevozu tak nemocnica nebude musieť používať sanitky, ktorých čistenie dlho trvá. K dispozícii by ich mala mať od polovice apríla.

Všetci pacienti s koronavírusom budú hospitalizovaní v covidovom pavilóne. „Nemocnica má zároveň pripravených ďalších 184 lôžok v ostatných častiach nemocnice, ak by boli potrebné,“ dodala Dišková. To predstavuje 36 percent kapacity nemocnice.

V stredu navštívi vojenskú nemocnicu minister obrany Jaroslav Naď. Skontroluje, či je pripravená fungovať v režime červenej nemocnice.

Titulná fotografia – Budova starej polikliniky na Považskej ulici. Autor – Peter Kravčák. 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.