Očkovacia akcia: V Ivachnovej sa zapojili premiér aj minister zdravotníctva. V Ružomberku prišla väčšina na tretiu dávku

Z vyše tristo záujemcov, ktorí sa prišli v sobotu zaočkovať do vojenskej nemocnice, tvorili prvoočkovanci necelých 12 percent.

V sobotu odštartovala celoslovenská kampaň na podporu očkovania Darujme si Vianoce. Spustilo ju ministerstvo zdravotníctva v spolupráci so všetkými samosprávnymi krajmi pre ľudí, ktorí dosiaľ s očkovaním váhali.

Počas týždňa od soboty 11. do soboty 18. decembra budú vo vybraných miestach v krajoch navýšené vakcinačné kapacity a rozšírené možnosti očkovania. Prísť môžu registrovaní aj neregistrovaní záujemcovia.

Súčasťou očkovacieho tímu v Ivachnovej Heger aj Lengvarský

Výjazdová jednotka Žilinského kraja VakciZuzka pracovala túto sobotu v Bešeňovej a Ivachnovej. Očkovaciemu tímu v Ivachnovej pomáhal chvíľu ako administratívny pracovník premiér Eduard Heger. Jedným z očkovacích lekárov bol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Predseda vlády Eduard Heger pomáhal pri administrácii počas očkovania v Ivachnovej. Zdroj: fb fanpage Eduarda Hegera

„Veľmi ma potešilo, že prišli prvoočkovanci, lebo každý, kto prehodnotí svoj názor a dá sa zaočkovať, má nesmiernu cenu v zápase s pandémiou. Ďakujem veľmi pekne ministerstvu zdravotníctva, samosprávnym krajom a očkovacím tímom za realizáciu kampane. Cením si každú iniciatívu, ktorá ľudí pozitívne motivuje k očkovaniu. Rovnako som vďačný každému, kto sa dnes prišiel zaočkovať,“ zhodnotil akciu predseda vlády Heger, ktorý následne navštívil očkovacie centrum v Dolnom Kubíne.

Bešeňová je dlhodobo obcou s najnižšou zaočkovanosťou v ružomberskom okrese. Plne očkovaných je tu 38,75 percent. O niečo lepšie je na tom Liptovský Michal (38,39).

Kompletne zaočkovaných je v obci Ivachnová podľa posledných dostupných dát 46,22 percent obyvateľov. V rámci okresu je v zaočkovanosti uprostred. Vedie Likavka (55,16 percent), Liptovské Sliače (52,90), Liptovská Teplá, (52,83) a Ružomberok (52,07).

V Ivachnovej očkoval aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Zdroj: ministerstvo zdravotníctva

V Ružomberku prišlo najviac na tretiu dávku

V Ústrednej vojenskej nemocnici usporiadali v sobotu vianočný vakcinačný deň. Očkovanie prebiehalo v tematicky ladenej atmosfére. Záujemcovia nad 60 rokov nečakali a boli uprednostnení.

Počas celého dňa sa dalo zaočkovať 309 ľudí. O počtoch informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Prvoočkovanci tvorili menšinu. Prvú dávku od spoločnosti Pfizer malo za sebou 22 ľudí, jednodávkovú vakcínu Janssen 15. Z celkového počtu tak bolo 12 percent tých, ktorí sa prišli zaočkovať prvý raz.

Očkovanie v ÚVN počas soboty. Zdroj. ministerstvo zdravotníctva

Na druhú dávku prišli štyria. Treťou dávkou vakcíny sa dalo zaočkovať 268 záujemcov.

Svojich bývalých kolegov prišiel popoludní po očkovaní v Ivachnovej podporiť aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Počas očkovacieho týždňa bude od pondelka v Žilinskom kraji otvorených všetkých 11 centier a očkovať budú podľa rozpisov, ktoré župa pravidelne uverejňuje na svojom webovom sídle v oddiele #ZAvakcinovanýKRAJ, na hlavnej stránke v aktualitách aj na krajskom FB.

Po očkovaní vo vojenskej nemocnici počas vianočného vakcinačného dňa. Zdroj: ÚVN

Titulná fotografia: Eduard Heger počas očkovania výjazdovej jednotky VakciZuzka v Ivachnovej. Zdroj: fb fun page Eduarda Hegera 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.