Stena preverila lezcov nielen z Liptova

Oblastná súťaž v lezení na umelej stene Ulenfeldov pohár 2022 sa uskutočnila v sobotu 19. novembra v telocvični Strednej odbornej školy polytechnickej v Ružomberku.

V 9. ročníku zaznamenali zatiaľ najvyšší počet účastníkov, prišlo ich 43 nielen z Ružomberka a Liptova, ale aj z Turca, Banskej Bystrice, Zlatých Moraviec, Prievidze, Zvolena, Žiliny, Bratislavy a iných regiónov. Súťaž bola zaradená do C kategórie Slovenského pohára v lezení. Účastníci súťažili v štyroch kategóriách – U10 (deti do 10 rokov), U14 (do 14 r.), U18 (juniori do 18 r.) a dospelí.

„Súťaž sa opäť konala aj pre detské kategórie na vynovenej stene ružomberského horolezeckého klubu, nakoľko predošlé ročníky boli kvôli ochoreniu COVID-19 obmedzené a naposledy sa deti na súťaži mohli zúčastniť v marci 2019, pred rozšírením lezeckej steny,“ povedal organizátor Július Stančok z Horolezeckého klubu (HK) IAMES Ružomberok.

Úspech domáceho talentu

Celkovým víťazom Ulenfeldovho pohára 2022 sa stal Martin Genda z martinského klubu HK Neolit. Tretiu priečku obsadil Andrej Ivan z domáceho HK IAMES Ružomberok. Víťazkou ženskej kategórie sa stala len 14-ročná Viktória Sališová z Horolezeckého klubu (HK) Zlaté Moravce, ktorá je aj členkou slovenskej juniorskej reprezentácie v športovom lezení.

Víťazom kategórie juniorov sa stal 11-ročný Michal Kľuska z HK IAMES Ružomberok, ktorý dopoludnia stihol vyhrať aj kategóriu do 14 rokov. „Prihlásil sa aj do kategórie účastníkov do 18 rokov, kde liezol podstatne náročnejšie cesty a podarilo sa mu zvíťaziť aj tu. Vyskúšal si aj finálové cesty pre dospelých a aj tu podal veľmi pekný výkon,“ dodal J. Stančok.

Druhý medzi juniormi bol domáci Jakub Mokoš. Medzi chlapcami do 10 rokov zaznamenali úspech aj ďalší lezci z usporiadateľského klubu RK IAMES Ružomberok. Kategóriu vyhral Matúš Kučák a tretí bol Filip Kučák.

Výsledky – muži: 1. M. Genda, (HK Neolit Martin), 2. František Gizela (TJ Slávia Zvolen), 3. Andrej Ivan (HK IAMES Ružomberok). Ženy + juniorky spolu: 1. V. Sališová (HK Zlaté Moravce), 2. Ema Truchanová, 3. Tereza Buntová (Horoklub B. Bystrica). Juniori (U18): 1. M. Kľuska, (iba 11-ročný). 2. Jakub Mokoš (obaja HK IAMES Ružomberok), 3. Matej Cigánik. Chlapci (U14): 1. M.  Kľuska, (HK IAMES Ružomberok), 2. Christophe Chochula, 3. Dávid Priesol. Dievčatá (U14): 1. Michaela Sluková (HK Baník Prievidza), 2. Iveta Mamojková (HK Prometeus Handlová), 3. Nina Javoreková. Chlapci (U10): 1. Matúš Kučák (HK IAMES Ružomberok), 2. Teodor Šedibok, 3. Filip Kučák (HK IAMES Ružomberok). Dievčatá (U10): 1. Viktória Marková (ŠK UMB B. Bystrica), 2. Tamara Korytková (Horoklub B. Bystrica).

Fotogaléria

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.