Študentky vykúzlili netradičné účesy a mejkap

Súťažiace sa mohli inšpirovať Hollywoodom či sci-fi tvorbou. Foto: ŽSK
V regionálnej kadernícko-kozmetickej súťaži zabodovala aj študentka Spojenej školy v Ružomberku. Za unikátny mejkap získala druhé miesto.

V utorok 27. septembra sa v priestoroch Strednej odbornej školy podnikania a služieb v Námestove konal 6. ročník regionálnej kaderníckej a kozmetickej súťaže. Študentky stredných škôl ukázali svoju kreativitu a predstavivosť v účesovej tvorbe na tému OUT OF THIS WORLD (v preklade ,,Mimo tento svet“) a v dekoratívnom líčení na tému SCIENCE FICTION.

Inšpirovali sa Hollywoodom

Do súťaže sa prihlásilo šesť stredných odborných škôl zo Žilinského kraja, ktoré si medzi sebou zmerali sily v kreativite, vynaliezavosti a fantázii.

,,Súťaže sa zúčastnili žiačky učebného odboru kaderník a študijného odboru kozmetik, ktoré mali možnosť ukázať svoje zručnosti a schopnosti v účesovej tvorbe“ uvádza sa na webovej stránke Strednej odbornej školy (SOŠ ) podnikania a služieb v Námestove.

Dievčatá sa pri tvorbe svojich modelov mohli inšpirovať tvorbou hollywoodskych filmových artistov (mejkap, vlasy, móda), súčasnou extravagantnou tvorbou sci-fi alebo filmovým spracovaním science-fiction.

Druhé miesto získala študentka z Ružomberka

O najlepší hollywoodsky účes súperilo sedem žiačok stredných odborných škôl. ,,Pri tvorbe účesov nechýbala nápaditosť a tvorivosť, ktorú do svojich výtvorov vložili. Boli to nádherné umelecké diela,“ píše sa na webovej stránke SOŠ podnikania a služieb v Námestove.

Porotu najviac zaujal účes od Daniely Cyprichovej zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine, druhé miesto získala Karin Mosorová zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci a tretie miesto obsadila Viktória Dubašáková zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Námestove. Cenu poroty získala K. Mosorová.

V kozmetickej kategórii súťažilo rovnako sedem žiačok stredných odborných škôl, ktoré ukázali svoju kreatívnu tvár. ,,Pri tvorbe témy science-fiction sa súťažiace nebáli vyjsť zo svojej komfortnej zóny a ukázali krásne vesmírne divadlo svojich zručností,“ uvádzajú na stránke.

Prvé miesto v kozmetickej súťaži získala Viktória Jablonská, ktorá navštevuje Strednú odbornú školu podnikania a služieb v Námestove, na druhom mieste sa umiestnila Sandra Pavlíková, študentka Spojenej školy v Ružomberku a tretia skončila Sofia Chylová, opäť zo Strednej odbornej školy podnikania a služieb v Námestovo.

Druhé miesto získala Sandra Pavlíková (vpravo) za atypický mejkap, ktorý stvárňovala modelka Nikol Puklová (vľavo). Foto: Spojená škola Ružomberok

Cenu poroty získala Michaela Nováková zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb Dolný Kubín. V závere vyhodnocovania nasledovala cena za Naj model, ktorú získala žiačka Daniela Cyprichová zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine.

Fotogaléria

Zdroj: SOŠ podnikania a služieb v Námestove

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.