Suja sa musí ospravedlniť Benčíkovi

Poslanec Národnej rady SR Ján Benčík. Foto: Marek Hasák
Poslancovi Národnej rady SR Jánovi Benčíkovi z Ružomberka sa musí ospravedlniť na najbližšej schôdzi parlamentu poslanec Miroslav Suja za výrok z minulého roku. Suja v aktuálnej reakcii Benčíka označil za eštebáka a človeka najnižších pudov.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja (Republika) sa musí ospravedlniť Jánovi Benčíkovi (klub SaS) za svoj výrok, ktorý predniesol v parlamente v júni minulého roka. Rozhodol o tom Mandátový a imunitný výbor NR SR, na ktorý podal podnet samotný Benčík.

Suja sa musí Benčíkovi ospravedlniť na najbližšej parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína 15. marca. Ak sa neospravedlní, dostane pokutu do výšky 1 000 eur. Agentúre SITA to povedala predsedníčka mandátového a imunitného výboru Anna Andrejuvová (OĽaNO).

Sujov výrok riešil výbor už v decembri

Podľa nej sa Suja ešte 2. decembra 2021 zúčastnil rokovania imunitného výboru, aby sa vyjadril k podnetu, ale rozprával len o tom, čo robí Benčík na sociálnych sieťach. Andrejuvová však Sujovi povedala, že riešia jeho výrok.

„Bolo to vecné, pokojné, nijaké emócie tam neboli,“ podotkla. Ak Suja nevyužije priestor na ospravedlnenie sa, výbor bude hlasovať o pokute. Priestor dostane podpredseda hnutia Republika na ďalšej schôdzi parlamentu.

Suja povedal v júni minulého roku v pléne NR SR výrok, že poslanec Benčík môže za to, že na Ukrajine bol zavraždený človek. V dnešnej reakcii na rozhodnutie výboru v pléne označil Benčíka za eštebáka a človeka najnižších pudov.

Poznámka redakcie: Ján Benčík je členom Redakčnej rady mesačníka RK Magazín.

Zdroj: webnoviny-sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.