Svätú omšu slávili na Končitej

Pri kríži nad obcou Liptovské Revúce sa zišla viac ako stovka miestnych. Spoločne sa pomodlili a oslávili sviatok Cyrila a Metoda.

Tohtoročný sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktorý pripadá na 5. júla, oslávili obyvatelia Liptovských Revúc svätou omšou na vrchu Končitá (1 248 mnm). Pri tejto príležitosti oslávili aj 10. výročie postavenia tamojšieho kríža.

Počasie im prialo

Sviatočný výstup sa konal už piatykrát. Kto chcel, prišiel priamo z obce alebo si svoju trasu predĺžil z Donovál. Vítaní boli všetci, malí aj veľkí. Nakoniec sa pri kríži na vrchu Končitá stretlo 107 účastníkov.

,,Stretli sme sa, aby sme si pripomenuli sviatok svätého Cyrila a Metoda, vierozvestcov. Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane,“ povedala Jana Šimová, starostka obce Liptovské Revúce, ktorá si účasť pochvaľovala.

Svätú omšu o 13:00 hod. slávil tamojší duchovný otec Marek Forgáč, ktorý bol na Končitej prvýkrát. Hojnej účasti sa potešil, rovnako ho potešilo aj počasie, ktoré dotvorilo celú sviatočnú atmosféru.

Napriek plánovaným búrkam počasie nesklamalo a Revúčania si mohli naplno vychutnať deň voľna.

Foto: Jana Šimová

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.