Slovenská ženská basketbalová reprezentácia vstúpi tento týždeň do prvej časti kvalifikácie majstrovstiev Európy 2027. Slovenky odohrajú v priebehu siedmich dní až tri duely.
Kvalifikáciu otvoria v stredu 12. novembra o 18:00 h domácim súbojom proti Poľsku. Následne sa predstavia na Cypre (15. november). Úvodný kvalifikačný blok zavŕšia v Rumunsku (18. november). Ďalšie tri zápasy odohrajú slovenské basketbalistky v marci 2026.
Tréner Slovenska Martin Pospíšil zaradil do užšej 14-člennej nominácie aj talentovanú iba 17-ročnú Katarínu Šedivú z MBK Ružomberok, ktorá oslávi plnoletosť práve počas asociačného termínu.
Čoskoro 18-ročná hráčka prišla na Liptov v lete z Young Angels Košice. V aktuálnej sezóne zasiahla do šiestich extraligových stretnutí, ďalšie dva štarty pridala v Stredoeurópskej lige. Napriek veľmi mladému veku dokazuje svoju výnimočnosť a obrovský talent, čoho dôkazom je pozvánka do ženskej seniorskej reprezentácie.
Ako informovala na svojej stránke Slovenská basketbalová asociácia, do druhej časti kvalifikácie majstrovstiev Európy 2027, ktorá sa začne v novembri 2026, postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny a tri najlepšie družstvá z tabuľky tretích tímov.
Foto – BC Slovan Bratislava
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

