Tanečné rytmy prilákajú do Ružomberka stovky návštevníkov

Najlepšie tanečné páry z piatich európskych krajín sa tento víkend predstavia na medzinárodnej súťaži Ružomberok Open 2019 a na Pohári primátora mesta v Športovej hale Koniareň. Vyhrajte s Ružomberským magazínom lístky na toto podujatie.

V desiatich tanečných kategóriách predvedú svoje umenie v štandardných aj latinskoamerických tancoch tanečníci zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska aj z Ukrajiny. Podujatie bude zároveň prvým kolom Slovenského pohára.

„Tohtoročnému podujatiu prinesie atraktivitu väčší počet juniorských kategórií a tradične aj ružomberská hudobná skupina RK Jazz Band, ktorá bude počas galaprogramu hudobne sprevádzať tanečné páry. Okrem toho sme si pre návštevníkov pripravili lákavú tombolu, v ktorej môžu súťažiť napríklad o automobil s plnou nádržou na víkend či víkendový pobyt pre dve osoby,“ povedal usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki.

Cieľom podujatí je ukázať širokej verejnosti, čo v sebe ukrývajú spoločenské tance a hlavne podporiť tanečníkov v rozvíjaní ich talentu. Súťažiaci sa predvedú v desiatich kategóriách, ktoré sa delia na šesť bodovacích súťaži a štyri pohárové súťaže. Diváci tak uvidia tancovať deti, juniorov a dospelých. „Najlepších tanečníkov budú môcť návštevníci vidieť v slávnostnom galaprograme, ktorý je vrcholom súťaže,“ doplnil Szolnoki.

Pre najlepších súťažiacich v kategórii dospelých sú pripravené aj finančné odmeny. Podľa Szolnokiho získajú tanečníci za prvé miesto dvesto eur, za druhé miesto stopäťdesiat eur a za tretie miesto si odnesú sto eur. Tanečný pár, ktorý sa umiestni na štvrtom miesto dostane päťdesiat eur.  

Slovenský pohár sa skladá zo siedmich kôl. Dejiskom prvého kola sa už po niekoľkýkrát stane práve Liptov. Počas kalendárneho roka zbierajú slovenské tanečné páry body v jednotlivých bodovacích kolách, ktoré sa im započítavajú do tabuľky. Neskôr sa podľa nej určí konečné umiestnenie tanečníkov. Tanečný pár, ktorý bude mať v tabuľke najväčší počet bodov, sa stane víťazom Slovenského pohára, a zároveň postupuje na Európsky a Svetový pohár.

Organizátori mysleli aj na tých, ktorí milujú tanec, no pre nepredvídateľné udalosti nebudú môcť prísť do Ružomberka. „Pre všetkých fanúšikov tanca, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť osobne tejto súťaže sme opäť pripravili priamy prenos s našim partnerským tanečným portálom tancujeme.com,“ doplnil Szolnoki.

Okrem aktuálne prihlásených 265 tanečníkov zavíta do Ružomberka každoročne aj okolo 3000 návštevníkov z celého Slovenska. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský zväz tanečného športu a organizátormi Tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a Mesto Ružomberok.

S Ružomberským magazínom môžete vyhrať 3×2 lístky na celý sobotný program. Súťažná otázka je nižšie v texte.

 

Súťažná otázka: Koľko tanečníkov a z koľkých krajín zavíta na tohtoročný Ružomberok Open 2019?

Správne odpovede píšte na redakcia@rkmagazin.sk do piatka, 5. apríla 18:00. Nezabudnite uviesť meno a kontakt, najlepšie telefónne číslo, aby sme vás vedeli čo najskôr a úspešne kontaktovať.

Foto – Laco Pagáčik.

Zdroj – Tlačová správa organizátorov súťaže Ružomberok Open 2019

PR článok