Teplé slnečné dni vystriedajú zima, vietor a sneženie

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com

Ružomberčania už vytiahli jarné kabáty, bicykle, kolieskové korčule či nábytok na terasy. Pomaly ich môžeme opäť odložiť, počasie sa má dramaticky zmeniť.

Celý týždeň sme sa v dolnom Liptove tešili z jarného počasia, pri ktorom sa teploty vyšplhali až k 18 stupňom. To sa podľa portálu iMeteo.sk dramaticky zmení.

Opätovne do zimných kabátov

Od pondelka 27. marca majú teploty klesať, za čo môže studený front. Podľa meteorológov sa budúci týždeň do severnejších oblastí Slovenska vrátia aj snehové vločky.

,,Do našej oblasti sa namiesto teplého vzduchu od juhozápadu dostane chladnejší vzduch od severozápadu, v ktorom sa počas víkendu budú vyskytovať početné prehánky a búrky,“ upozorňuje Peter Minárik z iMeteo.sk.

Ako dodáva, teploty by napriek premenlivému počasiu mali byť počas víkendu ešte príjemné (do cca +15 °C). To sa však zmení v závere týždňa.

Mráz, sneh aj silný vietor

Výraznejšie ochladenie príde v noci z nedele na pondelok, kedy sa nad našim územím stretnú dve tlakové níže. Už v pondelok 27. marca môžu teploty v okrese Ružomberok klesnúť až k 0 °C.

„V utorok sa ešte o stupeň ochladí a v severných regiónoch celkom s určitosťou treba počítať aj so slabým celodenným mrazom. V noci by malo mrznúť na celom našom území, vrátane nížin, čo predstavuje nebezpečenstvo pre našu vegetáciu, ktorá vďaka teplému počasiu v uplynulých dňoch začala kvitnúť,“ uviedol P. Minárik.

Okrem chladného počasia, do našich končín príde aj sneh či silný vietor, ktorý ešte viac zvýrazní pocit chladu. V pondelok bude snežiť od 600 metrov, no v utorok hranica sneženia poklesne na úroveň 400 metrov a prechodne môže poklesnúť ešte aj nižšie.

Ochladenie môže podľa meteorológov trvať až do Veľkej noci.

Zdroj: iMeteo.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.