Termín odloženého šlágra je známy

Ružomberčania sa v lige nachádzajú na 9. mieste. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok spoznali dátum, v ktorom odohrajú domáci duel proti ŠK Slovan Bratislava.

Zápas 5. kola najvyššej futbalovej súťaže medzi týmito súpermi sa mal pôvodne uskutočniť v sobotu 26. augusta o 20:30 hod. v centre dolného Liptova, lenže slovenský majster požiadal o jeho odklad. Ako informuje oficiálny portál Niké ligy, tak od aktuálnej sezóny môže každý zo slovenských zástupcov v jednej z európskych pohárových súťaží požiadať o odloženie jedného stretnutia v rámci najvyššej futbalovej súťaže, pričom ŠK Slovan Bratislava využil túto možnosť.

Šláger ružomberských futbalistov je odložený

Ďalšia zmena termínu

Súboj MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava sa napokon uskutoční v stredu 27. septembra o 18:00 hod. Keďže belasí už majú istotu, že sa na jeseň predstavia minimálne v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy UEFA, tak od septembra budú hrávať zápasy domácej súťaže v nedeľu. V praxi to teda znamená, že napríklad duel 16. kola Niké ligy ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok sa v hlavnom meste namiesto pôvodného sobotňajšieho termínu odohrá o deň neskôr – v nedeľu 3. decembra.

Slovanisti počas týždňa ukončili svoju púť v Lige Majstrov, keď v 3. predkole nestačili na izraelský tím Maccabi Haifa, ktorému v súčte oboch stretnutí podľahli 2:5. Zverencov Vladimíra Weissa čaká budúci týždeň úvodný duel play-offEurópsku ligu UEFA proti cyperskému mužstvu Aris Limassol. Bez ohľadu na to, v ktorej súťaži sa napokon Bratislavčania predstavia to znamená, že európske zápasy budú hrávať vo štvrtok.

„Ružu“ čakajú Diviaky

Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v sobotu 19. augusta o 18:00 hod. v Trenčíne. Po tomto súboji uzavrú Liptáci aktuálny mesiac pohárovým stretnutím, keď sa v rámci 2. kola Slovnaft Cupu predstavia na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky (23. august).

Prvý jesenný mesiac otvoria oranžoví zápasom pod Urpínom, keď v piatok 1. septembra nastúpia v Banskej Bystrici. Po tomto súboji príde na rad reprezentačná prestávka. Na domácom trávniku sa „Ruža“ najbližšie predstaví až 16. septembra, keď vyzve nováčika najvyššej futbalovej súťaže – FC Košice.

Nový termín odloženého zápasu 5. kola Niké ligy:

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (streda 27. september o 18:00 h)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.