Tínedžeri spoločne ušli a nedali o sebe vedieť

Ilustračná fotografia. Foto: pexels.com
Mestská polícia v Ružomberku riešila v uplynulých týždňoch najmä prípady s pitím alkoholu, pričom zaznamenali aj udalosť s neplnoletým chlapcom ležiacim na zemi s dvomi promile alkoholu či útek dvoch tínedžerov, ktorých polícia náhodne pristihla v centre mesta.

Tínedžeri na úteku

Vo štvrtok 21. júla niekoľko minút po piatej hodine ráno si príslušník obsluhujúci kamerový systém všimol na Tmavých schodoch v Ružomberku mladú dvojicu. Chlapec a dievča sedeli na schodoch a požívali alkohol. Z tohto dôvodu na miesto vyslali hliadku, ktorá zistila, že išlo o 16-ročné dievča z okresu Liptovský Mikuláš a o rok mladšieho chlapca z okresu Lučenec.

Po dôkladnejšom preverení Mestská polícia neskôr zistila, že mládenec je v pátraní a jeho nezvestnosť oznámili na polícii rodičia. Mestské policajti preto chlapca odovzdali na Obvodnom oddelení Policajného zboru SR. Po kontaktovaní zákonného zástupcu dievčaťa sa mestskí policajti dozvedeli, že dievča sa malo nachádzať u starého otca. Tam však nedošlo a o jeho úteku sa dozvedeli až od nich.

,,Mladá dvojica sa pravdepodobne zoznámila na liečení a následne sa prostredníctvom sociálnych sietí kontaktovala,“ domnievala sa MsP v Ružomberku.

Policajti obidvom vykonali orientačné dychové skúšky s pozitívnym výsledkom. Kvôli dievčaťu, okrem zákonného zástupcu, kontaktovala MsP aj orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Porušením zákazu požívania alkoholu osobám mladším ako 18 rokov sa ďalej zaoberá poverený príslušník MsP.

Opitý muž sa vyzul v predajni na čerpacej stanici

V nedeľu 10. júla doobeda preverovala hliadka MsP v Ružomberku telefonické oznámenie obsluhy z čerpacej stanice. ,,Zamestnankyňa v oznámení uviedla, že na čerpaciu stanicu prišiel opitý muž, povyzúval sa a nechcel z prevádzky odísť,“ opísali mestskí policajti.

Hliadka zistila, že išlo o 42-ročného muža z Ružomberka, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Policajti ho v záujme obnovenia verejného poriadku vyzvali, aby priestor čerpacej stanice opustil.

Mladé ženy dostali pokutu dvakrát

V utorok 12. júla popoludní na monitoroch kamerového systému policajti spozorovali na Ulici Plavisko v blízkosti športovej haly dvoch mužov, ktorí sedeli na lavičke a požívali alkohol. Vyslaná motohliadka zistila, že išlo o Ružomberčanov vo veku 36 a 32 rokov. Policajti ich poučili o platnosti všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta, ktoré zakazuje požívanie alkoholu na verejnosti a vyriešili ich v zmysle zákona o priestupkoch.

Požívanie alkoholu na verejnosti riešili mestskí policajti aj v piatok 15. júla počas hliadkovacej činnosti približne pol hodinu pred polnocou, kde si všimli dve mladé ženy. ,,Tie sedeli na detskom ihrisku na ulici M. Madáča a požívali alkohol,“ uviedli policajti, ktorí mladým ženám z okresu Liptovský Mikuláš za priestupky proti verejnému poriadku uložili blokové pokuty.

Hliadka sa s nimi stretla aj o dve hodiny neskôr, tentokrát požívali alkohol v blízkosti nočného podniku aj s ich ďalšími tromi kamarátmi z Ružomberka. Mestskí policajti im aj kamarátom opäť uložili blokové pokuty.

Chlapec ležal na zemi s dvomi promile alkoholu

Vo štvrtok 14. júla večer preverovala hliadka MsP telefonické oznámenie, v ktorom oznamovateľka uviedla, že v blízkosti cestičky pre cyklistov na Ulici Vápenka leží na zemi mladý muž.

,,Hliadka sa po príchode na miesto skontaktovala s oznamovateľkou. Na zemi ležal chlapec, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Išlo o maloletého 14-ročného chlapca z okresu Ružomberok,“ priblížili policajti, ktorí neskôr dodali, že chlapec začal zvracať, a tak na miesto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá chlapca previezla na hospitalizáciu do nemocnice.

,,Podľa lekárskej správy mal v krvi viac ako dve promile,“ informovali mestskí policajti, ktorí v zmysle zákona vec oznámili príslušným orgánom.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.