Tlačené vydanie Ružomberského magazínu v marci nekúpite

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu sme sa rozhodli zrušiť plánované marcové vydanie Ružomberského magazínu.

Drahé Ružomberčanky, Ružomberčania a návštevníci nášho mesta.

Dlho som premýšľal aký úvod majú mať nasledovné riadky. Aby v nich nezaznievala panika, ľútosť, zúfalstvo či nepatričný pátos. Napokon som sa rozhodol začať bez úvodu.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu sme sa rozhodli zrušiť plánované marcové vydanie Ružomberského magazínu. Robíme to v záujme ochrany zdravia našich kolegov, predajcov a všetkých, ktorí sa podieľajú na výrobe a distribúcii nášho magazínu. 

Pripravované články budeme postupne zverejňovať na našej webovej stránke a facebooku. Na nich nájdete aj všetky aktuálne informácie, odporúčania a rady, ako zvládnuť nadchádzajúce dni a týždne. 

Dovolím si však byť aj osobný. 

Slovensko, Európa a celý svet sa nachádza v situácii, na ktorú zrejme nikto z nás nebol pripravený. Zavádzanie ochranných opatrení zasiahlo aj do našich pracovných a súkromných životov. Aj keď si uvedomujeme, že sú nevyhnutné, pre nikoho z nás nie sú príjemné. 

Skúsme preto nasledujúce dni využiť, aby sme dobehli zameškané. Celý rok sa stále za niečím naháňame a aj v rodinách si neraz len zriedka nájdeme čas jeden na druhého. Porozprávať sa so svojou manželkou, manželom, partnerom či deťmi, vypočuť si ho a stráviť spolu chvíle, ktoré sú pre mnohých počas bežného roka luxusom, ktorý si nemôžeme dopriať. 

V týchto dňoch na to máme unikátnu a nečakanú príležitosť. Áno, atmosféra je neistá a väčšina z nás na dianie za oknami našich bytov a domov stále podvedome myslí. No som hlboko presvedčení, že to zvládneme. Ak nás bude opúšťať nádej, spomeňme si na našich rodičov alebo starých rodičov a ich rozprávanie, čím si pred mnohými desiatkami rokov museli prejsť. Ich strach, neistota a bezmocnosť boli právom omnoho, omnoho väčšie. Aj napriek tomu to zvládli. 

Zvládneme to aj my.

Buďme k sebe ohľaduplní a dodržujme odporúčania a nariadenia kompetentných. Môžeme mať k ich minulosti rôzne výhrady. No napriek tomu sme úprimne presvedčený, že dnes všetci prijímajú rozhodnutia, ktoré majú za cieľ spomaliť šírenie koronavírusu a tým chrániť zdravie ľudí. Ak to nie je nevyhnutné, ostaňme doma so svojimi blízkymi. A ak už musíme opustiť svoje domovy, chráňme sa všetkými dostupnými prostriedkami. Každý jeden z nás môže svojim dielom prispieť k čo najrýchlejšiemu zvládnutiu situácie.

Nezabúdajme na to, že sme všetci ľudia. 

Správajme sa k sebe s rešpektom, úctou a porozumením.

Držme si všetci palce! 

Robo Kolár, vydavateľ Ružomberského magazínu

Vyšiel februárový Ružomberský magazín

Považujem sa v prvom rade za Ružomberčana. V roku 2017 som založil a odvtedy vydávam Ružomberský magazín. Štyri roky som pôsobil ako poslanec v mestskom zastupiteľstve. Pracoval som v manažérskych pozíciách, dlhodobo riadim súkromnú stavebnú spoločnosť. Vyštudoval som Ekonomickú fakultu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.