Tomášove bombastické čísla

Aj dnešných päťdesiat eur, namiesto vtedy Erikom Tomášom proklamovaných dvesto, by v súčasných koronavírusových časoch mladým mamičkám pomohlo. Hovorí sa, že lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche.

Bombastickou bola správa, ktorú oznámil v ružomberskom kine Kultúra poslanec NR SR Erik Tomáš v stredu 15.januára 2020. Vtedy, ešte v pravovernom a neochvejnom drese Smeru – SD na predvolebnom mítingu, čo napočítal bezmála stovku občanov mesta, a tých, čo chceli počuť hlavne to, čo povie svojim priaznivcom vožď sociálno-demokratickej strany Robert Fico. Erik Tomáš, ideológ ( o 4 mesiace neskôr neverník a prebehlík k Pellegríniho strane Hlas –SD) hneď na začiatku ospravedlnil za stolom svojho predsedu, ktorý vraj dnes
v Ružomberku nebude. A ako to povedal, že „Róbert Fico je len jeden a nemôže byť všade „ a že po mítingu v Dohňanoch sa necíti dobre. Na javisku kina za stolom, kým nedorazil na míting oneskorujúci sa J. Blanár, sedeli okrem Tomáša ešte míting moderujúci M. Mojš, poslanec NR SR J. Podmanický (neskôr tiež prvý odídenec zo
Smeru) a kandidát M. Števček.

V celku bol dobrý a na informácie dosť bohatý, v poradí ten druhý, ružomberský konajúci sa 8 dní po harabínovej Vlasti. Pre mnohých vydarený míting sľubujúci si ďalšie víťazstvo Smeru. Súčasne aj pamätný s Tomášovým vyhlásením : …“Smer oznamuje ďalšie sociálne opatrenia, už sa o nich dozviete v sobotu 19. januára, a najnovšie budú dva a bombastické a neskutočné „ …“ po prvé ,trinásty dôchodok pre seniorov, vo výške minimálne 460 eur. Po druhé , detské prídavky na dieťa sa zvýšia z 23 na 200 eur“… . To v kine Kultúra, už nastal druhý silnejší potlesk.

Lenže neskoršie volebné výsledky, nové ministerské praktiky a plížiaci sa Covid 19 to neumožnili. Očakávaná eufória lepších a krajších zajtrajškov s jednotným a zjednoteným Smerom s realitou Tomášových vyhlásení v Ružomberku sa nedostavili. A všetko bolo inak.

To nakoniec už poznáme, veď sme sa nedočkali minimálnych trinástich 460 eurových dôchodkov, pričom rodinné prídavky na jedno dieťa oscilujú stále ešte i dnes okolo čísla 25. Menej a dajme tomu aj 200, ako proklamovaných 460 je viac, ako nejakých sľubovaných a 11 rokov predtým Ficom a Tomanovou na bilbordoch
nedaných žiadnych trinástich dôchodkov. Žobráckych 25 eur na jedno dieťa v sociálnom štáte (aspoň podľa ústavy) je neuveriteľne málo, keď za väčší kopec zmrzliny dáte skoro jedno euro.

Otec a hlavný zakladateľ školských obedov zadarmo, vyšiel po 16 mesiacoch od Ružomberka v predvečer Medzinárodného dňa detí roku 2021 na tlačovej besede televízie TA 3 , Hlasu SD s ďalšou bombastickou správou.
V zabudnutí ním ohlasovaných dvestoeurových prídavkov na jedno dieťa v jeden minuloročný januárový večer na dolnom Liptove, ale nezabudol na ministra financií Igora Matoviča. Na Matovičove rozvracanie verejných financií, na nedávne nereálne a vymyslené dvestoeurové  fantazmagórie. Erik Tomáš to má ale po TB z 31. mája 2021 okrem menej bombastických navrhovaných rodinných prídavkov už len v sume 50 eur na jedno dieťa, tentoraz lepšie našliapnuté aj na obedy zadarmo. Ak ich vládny valec nezadusí, opäť s nimi vyjde, na rozdiel od dnešnej vládnej koalície, ktorá obedy zadarmo zrušila. Jeho návrh je smelší a rozšaftnejší.

Z predošlej dotácie 1,20 € na jeden bývalý školský obed to už po novom má byť 1,30 €. Lenže o tom všetkom, aj keď už vládny valec zo Zlatej Idky Mečiarových deväťdesiatych rokov neexistuje ( rovnako ako kedysi ním na plagátoch proklamované Švajčiarsko na Slovensku ), rozhodne Hegerov koaličný vládny valec a odobrí ho slovenský parlament. Stále však platí, lepší vrabec v hrsti ako (Tomášov a Matovičov ) holub na streche.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.