Úspešná akcia ružomberského hokejového klubu

Podujatia Deti na hokej sa zúčastnilo 40 detí. Foto: MHK Ružomberok/Facebook
Podujatie Deti na hokej, ktorého cieľom bolo priviesť deti k najpopulárnejšiemu športu na Slovensku, prilákalo na ľad aj v Ružomberku desiatky detí.

V nedeľu 5. februára sa na Zimnom štadióne Stana Mikitu v Ružomberku uskutočnilo podujatie Deti na hokej, ktoré bolo určené pre deti od 4 do 10 rokov. Cieľom akcie bolo prilákať najmenšie deti na skúšobné tréningy a následne ich vtiahnuť do ružomberského hokejového klubu.

V rámci náborovej aktivity deti hravou formou okúsili, čo všetko ponúka hokej. Pod vedením profesionálnych trénerov urobili prvé korčuliarske kroky a zistili, že tento šport je stelesnením zábavy, radosti a pozitívnej emócie. Zážitok znásobil bohatý program plný zábavných cvičení.

Akcie sa zúčastnilo 40 detí, ktoré boli odhodlané a pripravené absolvovať prvý hokejový tréning. Niektoré deti urobili práve na tomto podujatí svoje prvé kroky na ľade. Po celý čas sa deťom venoval skúsený tím trénerov, ktorí im vytvoril kreatívne a zábavné prostredie.

Spokojnosť organizátorov s účasťou

Všetky deti boli odmenené medailou, sladkou odmenou, taškou a inými darčekovými predmetmi. Každé dieťa, ktoré toto podujatie absolvovalo, a v prípade, že sa zúčastní dvoch klubových tréningov, má nárok na štartovací výstroj úplne zadarmo.

„Podujatie dopadlo nad naše očakávania. Našim hlavným cieľom bolo ukázať deťom hokejové prostredie, v ktorom zažijú veľa zábavy, naučia sa nové zručnosti potrebné k hre, tímovej spolupráci a disciplíne. Tešíme sa záujmu zo strany rodičov aj detí, a veríme, že sa rozhodnú, vyskúšať najpopulárnejší šport na Slovensku – ľadový hokej,“ povedal vedúci tréner ružomberskej hokejovej mládeže Patrik Oravec.

Podujatie Deti na hokej zorganizoval Mestský hokejový klub Ružomberok s podporou Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.