Ústredná vojenská nemocnica má od dnešného dňa nového riaditeľa

Až do riadneho výberového konania bol riadením ÚVN poverený MUDr. Peter Vaněk, ktorý v nemocnici pôsobí už niekoľko rokov a doteraz viedol ambulanciu radiačnej onkológie.

Ústredná vojenská nemocnica SNP – fakultná nemocnica má od dnešného dňa nové vedenie v osobe doktora Petra Vaněka, ktorý v nemocnici pôsobí už niekoľko rokov a doteraz viedol ambulanciu radiačnej onkológie.

„MUDr. Vaněk bol do funkcie ustanovený ako odborník, ktorý toto zdravotnícke zariadenie pozná a vie, čo je potrebné pre jeho ešte ďašie skvalitnenie. Udržanie sa na doterajších popredných miestach z hľadiska hodnotení pacientov je pre vedenie rezortu obrany a nemocnice prioritou a zapadá do pripravovanej koncepcie  vojenského zdravotníctva. Túto oblasť chce ministerstvo riešiť systémovo, keďže bola roky zanedbávaná a je potrebné skvalitniť systém poskytovania zdravotnej starostlivosti pre profesionálnych vojakov, ako jeden z benefitov,” píše sa v stanovisku, ktoré k osobe nového riaditeľa poskytla hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Vaněk strieda na pozícii riaditeľa Petra Lofaja, ktorý odstúpil ku koncu júna tohto roka. Vedením nemocnice je Vaněk dočasne poverený až do uskutočnenia výberového konania.

„Riadne výberové konanie na post riaditeľa ÚVN Ružomberok sa uskutoční v zákonom stanovej lehote,” uviedla hovorkyňa Capáková.

V predchádzajúcich prípadoch riaditeľov Ježíka, Rendeka aj Lofaja už výberové konania nič na poste ministerstvom menovaného riaditeľa nezmenili.

Riaditelia ÚVN Ružomberok od roku 1990

8/2018 –  Peter Vaněk

7/2017 – 6/2018 – Peter Lofaj

9/2016 – 6/2017 – Peter Rendek

8/2012 – 8/2016 – Jozef Ježík

1990 – 8/2012 – Igor Čombor

Titulná fotografia – Nový riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice Peter Vaněk. Zdroj – uvn.sk

 

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.