Vojenská nemocnica patrí z hľadiska spokojnosti pacientov medzi najlepšie na Slovensku

Ústredná vojenská nemocnica Ružomberok obsadila v hodnotení pacientov poisťovne Dôvera 2. miesto na Slovensku. Foto: archív redakcie
Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN (ÚVN) obsadila v najnovšom hodnotení pacientov poisťovne Dôvera v kategórii fakultných nemocníc druhé miesto. Opäť tak potvrdila, že patrí medzi najlepšie zdravotnícke zariadenia na Slovensku.

„Umiestnenie Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok v hodnotení samotných pacientov iba podčiarkuje skutočnosť, že tamojší personál dlhodobo poskytuje tú najkvalitnejšiu starostlivosť. Aj pre mňa je určitým pocitom zadosťučinenia, keď viem, že o ľudí je v našej vojenskej nemocnici vždy nadštandardne postarané, čo reflektuje aj táto ich pozitívna odozva,“ uviedol Jaroslav Naď, minister obrany (MO) SR.

Minister obrany Jaroslav Naď si pozrel moderné vybavenie vojenskej nemocnice v Ružomberku. Zdroj: MO SR

Rusnák: Hodnotenie je výsledkom obetavosti, profesionality a prístupu

„Našej nemocnici sa už roky darí držať na popredných miestach hodnotiacich rebríčkov, čo je výsledkom obetavosti, profesionality a prístupu k práci každého jedného zamestnanca nášho zdravotníckeho zariadenia. Sme veľmi radi, že aj napriek obrovskému vyčerpaniu, ktorému čelia naši zdravotníci už viac ako dva roky v súvislosti s pandémiou COVID-19, berú svoju prácu ako poslanie a pre zdravie našich pacientov robia maximum,“ zdôraznil Róbert Rusnák, riaditeľ ÚVN.

Minister obrany Jaroslav Naď a riaditeľ vojenskej nemocnice Róbert Rusnák počas návštevy v Ružomberku. Zdroj: MO SR.

Vyše 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, vyplnilo dotazník zdravotnej poisťovni Dôvera o spokojnosti počas ich hospitalizácie. „Už po šestnásty raz zostavili rebríček zdravotníckych zariadení, ktorý možno pokojne nazvať aj pacientskym rebríčkom,“ dodala Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa MO SR.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.