Úvodný duel v nadstavbe

Ružomberskí futbalisti otvoria nadstavbu zápasom v Trenčíne. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v piatok o 17:30 h stretnutie 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti AS Trenčín. Liptáci sa budú snažiť odčiniť prehru z uplynulého kola a víťazne vstúpiť do skupiny o záchranu.

Zverenci Petra Struhára obsadili v základnej časti najvyššej slovenskej súťaže 7. miesto so ziskom 30 bodov, keď v 22 stretnutiach zaknihovali sedem výhier, deväť remíz a šesť prehier.

Liptáci mali účasť v skupine o titul na dosah, lenže v poslednom kole základnej časti ligy prehrali na domácom ihrisku s Dunajskou Stredou 0:1. Keďže šiesta Žilina a siedma Banská Bystrica vyhrali, tak Čierny Peter ostal v rukách Ružomberka, ktorý sa tak predstaví len v skupine o udržanie sa.

Ružomberok sa predstaví v skupine o záchranu

Predchádzajúce dve stretnutia gól nepriniesli

Futbalisti AS Trenčín obsadili v základnej časti súťaže 10. miesto, keď v 22 vystúpeniach zaznamenali päť výhier, sedem remíz a desať prehier. Trenčania vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy neúspešne, keď si v úvodných štyroch kolách pripísali na svoje konto dve prehry a rovnaký počet remíz. V ostatnom stretnutí futbalisti spod Hradu Matúša Čáka remizovali na vlastnom štadióne s Podbrezovou 1:1, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v 94. minúte.

Na druhej strane sa však Trenčanom darí v Slovnaft Cupe, v rámci ktorého už postúpili do semifinále. Štvrťfinálový duel odohral Trenčín počas týždňa na pôde Prešova, ktorý aktuálne vedie druhú najvyššiu súťaž. Trenčania vo vyrovnanom stretnutí triumfovali 1:0 a prebojovali sa medzi kvarteto najlepších tímov.

Oba vzájomné duely Ružomberka s Trenčínom v aktuálnom ročníku sa skončili bezgólovými remízami (0:0). V uplynulej sezóne odohrali títo súperi dve vzájomné stretnutia, pričom jedenkrát sa z víťazstva tešili Liptáci a jeden zápas sa skončil nerozhodne.

Fortuna ligu čaká asociačná prestávka

V súboji s Trenčínom nebudú vicemajstrovi zo zdravotných dôvodov k dispozícií traja hráči – Ivan Krajčírik, Matej Kochan a Adam Tučný. Kvôli trestu za päť žltých kariet nezasiahne do stretnutia ani Matej Madleňák. Otázny je aj štart Mária Mrvu.

Po stretnutí v Trenčíne, ktoré naživo odvysiela televízia Nova Sport 1, odohrajú Ružomberčania najbližší duel v sobotu 18. marca na domácom štadióne proti Zlatým Moravciam. Následne príde na rad reprezentačná prestávka. Po jej skončení čaká na vicemajstra stretnutie v Michalovciach (1. apríl). Posledný zápas v rámci nadstavby odohrajú Ružomberčania 20. mája proti Liptovskému Mikulášu.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.