Úvodný ligový duel

Liptáčky otvoria novú ligovú sezónu na vlastnej palubovke. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v nedeľu 1. októbra o 16:00 h stretnutie 1. kola Niké extraligy žien proti BK ŠK UMB Banská Bystrica.

Zverenkyne Juraja Suju obsadili v uplynulej sezóne 3. miesto, keď v súboji o bronz zdolali Young Angels Košice 2:1 na zápasy. Rovnaký kov pridali Liptáčky aj v Slovenskom pohári.

Víťazom ostatného ročníka sa stali Piešťanské Čajky, ktoré triumfovali nad Sláviou Banská Bystrica (3:0 na zápasy). Okrem toho hráčky z kúpeľného mesta zdvihli nad hlavu aj národný pohár.

Družstvo spod Čebraťa má už za sebou dve náročné súťažné previerky, keď v kvalifikácii o postup do Európskeho pohára FIBA vyzvalo SBŠ Ostrava. Liptáčky v úvodnom dueli triumfovali 59:45. V domácej odvete zdolali české družstvo 56:49. „Ruža“ vďaka tomu zvíťazila nad Ostravou celkovým skóre 115:94 a prebojovala sa do FIBA Cupu.

Fantastický úspech! Ružomberčanky postúpili do FIBA Cupu

Banskobystričanky poslali Poprad do baráže

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica obsadili v minulej sezóne v rámci základnej časti 7. miesto. „Sovičky“ sa následne predstavili v skupine o udržanie sa, v ktorej skončili na poslednej priečke.

play-off stroskotal bystrický tím na prvej prekážke, keď podľa očakávania podľahol Piešťanom 0:2 na zápasy. V sérii o 5.-8. miesto sa vysokoškoláčkam postavil do cesty  Šamorín, ktorý ich zdolal 2:0. V sérii o 7. miesto sa ale „sovičkám“ podarilo triumfovať nad Popradom 2:0, vďaka čomu sa zachránili v lige.

Extrémne náročný začiatok sezóny

V ostatnom ligovom ročníku odohral Ružomberok s Banskou Bystricou dve vzájomné stretnutia, pričom v oboch prípadoch sa z vysokej výhry tešili Liptáčky. Tie najskôr v domácom prostredí triumfovali 94:30, pod Urpínom zvíťazili 93:29. Aj v tomto prípade bude „Ruža“ jednoznačným favoritom, avšak v nohách bude mať ťažký duel s Ostravou.

Ružomberčanky čaká na úvod sezóny poriadne náročný program, keď v októbri absolvujú až deväť súťažných vystúpení (šesť ligových a tri eurocupové). Keďže však bola basketbalová Extraliga vyžrebovaná ešte pred tým, ako sa Ružomberok kvalifikoval do FIBA Cupu, tak ešte dôjde k zápasovým zmenám.

Už v stredu čaká „Ružu“ vicemajstrovská Slávia

Po stretnutí BK ŠK UMB Banská Bystrica odohrajú zverenkyne Juraja Suju najbližší súboj v stredu 4. októbra, keď sa predstavia na pôde Slávie Banská Bystrica. Najbližší víkend (7. október) čaká Liptáčky domáci duel proti Young Angels Košice. Následne by malo družstvo Juraja Suju absolvovať úvodný eurocupový zápas v Rige (11. október).

Vzápätí sa „Ruža“ predstaví na vlastnej palubovke, keď vyzve CBK Košice (14. október). O pár dní (19. október) odohrá Ružomberok prvý domáci súboj v Eurocupe proti Kayseri. Hneď na to vycestuje družstvo spod Čebraťa do Šamorína (21. október). Zakrátko čaká tím Juraja Suju eurocupové stretnutie proti Olympiacosu (26. október). Nabitý október uzavrú Liptáčky proti majstrovským Piešťanom (28. október).

Program 1. kola Niké extraligy žien:

Slávia Banská Bystrica – Young Angels Košice (30. september o 18:00 h)

CBK Košice – BK AS Trenčín (30. september o 18:00 h)

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín (30. september o 18:00 h)

MBK Ružomberok – BK ŠK UMB Banská Bystrica (1. október o 16:00 h)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.