V Baničnom spomínali športovci na Miloslava Huleja

V herni klubu ŠKST SCP v Baničnom spomínali cez víkend na Dr. Miloslava Huleja. Prvý ročník stolnotenisového turnaja venovaného jeho pamiatke vyhrali Dominik Jeleník a Peter Pisarčík.

V piatok, 15. júna, uplynú dva roky odkedy nás navždy opustil dlhoročný predseda a zanietenec stolnotenisového klubu v Baničnom Miloslav Hulej.

Bol to človek všestranného zamerania od kultúry až po šport. Od roku 1986 pôsobil v klube stolného tenisu SCP ako predseda až do roku 2013. Jeho ,tréningom´ a takpovediac rukami prešli mnohí bývalí ligový hráči,” spomína na Huleja súčasný predseda klubu Peter Pindjak.

Na úctu Hulejovej pamiatke sa členovia športoveho klubu rozhodli v roku 2017 usporiadať turnaj družstiev Memoriál Dr. Huleja. Po vlaňajšom nultom ročníku prišlo tento rok na prvý.

„Ide o turnaj dvojčlenných družstiev, hráčov stolnotenisových klubov okresu Ružomberok. Hrá sa systémom Hoppmanovho  pohára – jedna štvorhra a dve dvojhry. Hrá sa na tri víťazné sety, pričom pri dosiahnutí druhého bodu niektorého z družstiev zápas končí,” vysvetlil spôsob hry Pindjak.

Celkom sa tento rok na turnaji zúčastnilo 16 hráčov (8 družstiev) s úrovňou 3. až 8. ligy, ktorí bojovali systémom každý s každým.

„Je  zaujímavé, že prvé dve miesta si oproti roku 2017 v nultom ročníku, vymenili Pisarčík s Jeleníkom z ŠKST Ružomberok s tímom Maga – Milan z usporiadajúceho klubu. Putovný pohár Dr. Huleja tak na jeden rok putoval do rúk ŠKST Ružomberok,” priblížil výsledky turnaja Peter Pindjak.

Poradie na prvých troch miestach:

  1. Pisarčík Peter – Jeleník  Dominik (ŠKST RUŽOMBEROK) – bez  straty bodu
  2. Maga Peter – Ján Milan    (ŠKST BANIČNÉ A) – 1 prehra
  3. Vierik Patrik –  Veselovský Jozef (BELAN Biely  Potok – BANIČNÉ) – 3 prehry

Turnaj  je otvorený pre všetkých aktívnych hráčov klubov okresu Ružomberok. Najstarším na turnaji bol dlhoročný priateľ Miloslava Huleja, nestarnúci Branislav Kasanický. Najmladším zase Martin Kosa. Vekový rozdiel medzi nimi je 66 rokov.

„Hráčov  na diaľku  pozdravili aj rodinní príslušníci, manželka Hanka Hulejová a syn Miroslav, ktorí vyjadrili svoju úprimnú radosť z toho, že nezabúdame a takto si ctíme jeho pamiatku,” povedal predseda klubu v Baničnom.

Vítazi Memoriálu Dr. Huleja.

 

Titulná fotografia – účastníci Meoriálu Dr. Huleja. Zdroj foto – Peter Pindjak

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.