V Baničnom vyvrcholil stolnotenisový turnaj O pohár primátora mesta

V herni ŠKST SCP v Baničnom vyvrcholil 19. ročník stolnotenisového turnaja štvorhier O pohár primátora mesta. Víťazmi sa stali Roman Dančo a Ján Milan.

V piatok 17. mája vyvrcholil, nadšencami zo stolnotenisového klubu ŠKST Baničné usporiadaný, už 19. ročník turnaja O putovný pohár primátora mesta. V športovej stolnotenisovej hale v Baničnom sa konalo finále dlhodobého turnaja družstiev – dvojíc (štvorhry).

Trojmesačný turnaj

Dlhodobý turnaj hrajú systémom „Daviscupu“, teda v rámci dvojčlenných družstiev sa stretne každý s každým a na záver je ešte aj štvorhra.

„Celkom sa tohto ročníka turnaja zúčastnilo desať družstiev. Spolu s náhradníkmi sa do turnaja zapojilo až 22 hráčov,” približuje Peter Pindjak z organizujúceho klubu ŠKST Baničné.

Základná časť turnaja prebehla od marca do polovice mája, kde si všetky družstvá zmerali sily navzájom až dvakrát . V záverečný deň turnajav piatok 17. mája sa stretli najlepšie štyri družstvá v semifinále, víťazi hrali následne o Putovný pohár primátora mesta Ružomberok. Ostatní si zahrali o umiestnenie. Všetky družstvá v semifinále boli z usporiadajúceho klubu ŠKST  Baničné.

„V záverečný deň turnaja najskôr v 1. semifinále družstvo v zložení Roman Dančo – Ján Milan porazilo tím v zložení Dávid Dúha – Matej Kosa 5:0. V 2. semifinále Tóno Oravec a Ivan Debnár zdolali mančaft v zložení Boris Žbirka – Rasťo Soboňa 4:1,” hovorí o detailoch záverečného dňa Pindjak.

Putovný pohár primátora mesta Ružomberok za rok 2019 napokon získali Roman Dančo a Ján Milan. Druhá skončila dvojica Anton Oravec – Ivan Debnár.

„Víťazi prešli celým turnajom bez jediného zaváhania. Veľmi milé a prekvapivé je aj tretie miesto mladých talentov Dávida Dúhu a Mateja Kosu, ktorí ukázali, že s poctivým tréningom sa dá vyhrávať aj s omnoho skúsenejšími hráčmi,” zhodnotil výsledky Peter Pindjak.

Finálové výsledky

O 3. miesto: Dúha – Kosa : Žbirka – Soboňa 3:2

Finále: Dančo – Milan : Oravec – Debnár 5:0

Ceny víťazom odovzdal v mene primátora jeho 1. zástupca Michal Lazár

„Chcem poďakovať mestu a primátorovi za prístup nielen ku samotnému turnaju, ale aj za pomoc,  ktorú nám mesto v rámci svojich možností poskytuje počas celého roka,” povedal v tejto súvislosti riaditeľ turnaja a člen klubu ŠKST Baničné Boris Žbirka.

Turnaj O putovný pohár primátora mesta začal organizovať dlhoročný predseda klubu Miloslav Hulej ešte v roku 2001. Klub v ňom pokračuje doteraz.

Prvotná myšlienka turnaja bola vyplniť „prázdne okno“ po skončení nižších ligových súťaží a súťažnou formou tak prinútiť hráčov z klubov okresu Ružomberok naďalej trénovať.

Viceprimátor M. Lazár (uprostred) s víťazmi turnaja. Foto – ŠKST Baničné

 

Titulná fotografia – účastníci finálového dňa turnaja. Zdroj – ŠKST Baničné