Vicemajstra čaká dlhšia jeseň

Ružomberskí futbalisti odohrajú do konca roka ešte 4 stretnutia. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok spoznali termíny ligových dohrávok. Posledný tohtoročný zápas Fortuna ligy odohrajú až 27. novembra.

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) na dnešnom zasadnutí schválilo nové termíny dohrávaných stretnutí Fortuna ligy. Vzhľadom na reprezentačný zraz v polovici novembra sa posúvajú termíny odložených zápasov najvyššej slovenskej súťaže o týždeň.

Liptáci mali pôvodne kalendárny rok ukončiť dohrávkou 11. kola Fortuna ligy na pôde Dunajskej Stredy. Kvôli reprezentačným povinnostiam sa však tento duel uskutoční až vo štvrtok 24. novembra.

Ružomberčania spoznali aj termín odloženého zápasu 17. kola najvyššej slovenskej súťaže proti Zlatým Moravciam. Duel pod Čebraťom sa mal pôvodne odohrať v sobotu 5. novembra, no napokon sa neuskutočnil. Dôvodom bola ekologická havária na ihrisku, ktorá súvisela s kontaminovanou zeminou.

Nový termín stretnutia bol stanovený na nedeľu 27. novembra. Definitívne miesto konania tohto duelu bude potvrdené až po vyhodnotení situácie na ružomberskom ihrisku. Viac o odloženom zápase ružomberských futbalistov sme písali v nedávnom článku.

Zápas Ružomberka so Zlatými Moravcami sa neuskutočnil

Náročný program „Ruže“

Tréner MFK Ružomberok Peter Struhár akceptuje rozhodnutie prezídia Únie ligových klubov: „Rozhodnutie ÚLK musíme rešpektovať. Do 27. novembra musíme udržať hráčov v čo najvyššej výkonnosti. Po zápase na Slovane bude dlhšia pauza, ktorú využijeme v rámci tréningového procesu aj na iné veci. Uvidíme, kto nám odíde na reprezentačné zrazy. Na dohrávané súboje sa chceme čo najlepšie pripraviť.“

Liptákov pred spomínanými dohrávkami čakajú ešte dva súboje. Najbližší duel odohrajú už v utorok 8. novembra o 13:00 h, keď v rámci 5. kola Slovnaft Cupu nastúpia v Skalici. Následne sa Ružomberčania predstavia v nedeľu 13. novembra o 17:30 h na pôde majstrovského Slovana Bratislava. Potom prídu na rad dve odložené stretnutia vicemajstra.

Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte 4 duely.

Nové termíny dohrávok Fortuna ligy:

24. 11. o 18:30 h: DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok (dohrávka 11. kola)

27. 11. o 15:30 h: MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (dohrávka 17. kola)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.