V ktorých okolitých obciach si zalyžujete?

Lyžiarsky vlek v lyžiarskom stredisku Železnô. Foto: FB/Železnô
Miestne lyžiarske strediská v okrese Ružomberok hlásia dostatok prírodného snehu. Niektoré chystajú tento víkend menšie prekvapenia pre deti.

V posledných týždňoch potešila snehová nádielka viaceré okolité obce v okrese Ružomberok. Dostatok prírodného snehu hlásia približne od polovice januára.

Deti s jednotkami na vysvedčení si zalyžujú bez poplatku

Medzi prvými otvorili lyžiarsku sezónu v Bielom Potoku, kde si zalyžujete pravidelne každý víkend, počas prázdnin a sviatkov od 9:00 do 15:30 hod. Svah je nenáročný a vhodný najmä pre rodiny s deťmi. Denný lístok pre deti stojí 10 eur, pre dospelých 15 eur. Popoludní od 13:00 hod. zaplatíte za dieťa 5 eur a za dospelého 10 eur.

V sobotu 4. februára Lyžiarsky klub Biely Potok pripravuje akciu, v rámci ktorej si deti zalyžujú zdarma. ,,Deti, ktoré mali na polročnom vysvedčení samé jednotky, lyžujú zdarma. Stačí ukázať snímku z edupage,” uviedol Lyžiarsky klub Biely Potok na sociálnej sieti.

Lyžiarska sezóna v Bielom Potoku začala

Od 21. januára funguje aj lyžiarsky vlek Železnô. Prevádzková doba vleku je cez víkend, počas sviatkov a prázdnin od 9:30 do 15:30 h. Cena lístku na celý deň pre dospelého je 18 eur, pre deti do 12 rokov je za 12 eur. Poldenný lístok pre dospelého je 12 eur a pre deti do 12 rokov 8 eur. Lístky na vlek sa kupujú v Bistre po ceste k vleku, kde sa môžete aj občerstviť.

,,Parkovanie je pripravené na parkovisku pri vleku, pri Rudolfovi v areáli a v prípade, že budú obsadené, tak na hlavnej ceste pri vchode do areálu. Prosím, neparkujte inde, ako na vyznačených parkoviskách, na cestách v areáli by ste tým znemožnili prechod techniky zimnej údržby (a to nikto nechceme),” upozorňujú správci lyžiarskeho strediska Železnô na sociálnej sieti.

Prevádzka funguje aj v Ľubochnianskej doline a Liptovskej Lúžnej

V Liptovskej Lúžnej spustili prevádzku v nedeľu 22. januára. Na tamojšom lyžiarskom vleku si zalyžujete každý víkend od 9:00 do 15:30 hod. Hlásia skvelé podmienky na lyžovanie aj dostatok prírodného snehu.

,,Predpokladané snehové zrážky v noci z piatka na sobotu môžu ráno skoplikovať príjazd k vleku, ako aj upravenosť svahu, preto prosíme o pochopenie,” upozorňuje Lyžiarsky oddiel Liptovská Lúžna na snehové podmienky na nasledujúci víkend (4.2. – 5.2.) v príspevku na sociálnej sieti.

Od soboty 4. februára spúšťa svoj lyžiarsky vlek aj obec Ľubochňa, kde si na lyžiarskom stredisku Vyšné Krátke, ktoré sa nachádza v krásnej Ľubochnianskej doline, zalyžujete cez víkend od 10:00 do 15:30 hod. Celodenný lístok pre dieťa stojí 10 eur, pre dospelého 15 eur.

Otvorené je aj lyžiarske stredisko na Smrekovici, ktoré je v prevádzke denne od 9:30 do 16:00 hod. s obedňajšou prestávkou od 12:00 do 13:00 hod.

Ostatné okolité lyžiarske vleky v okrese Ružomberok doposiaľ nepodali informáciu o spustení prevádzky. Bližšie informácie o podmienkach, možnostiach či dĺžke lyžiarskych vlekov nájdete v našom minuloročnom príspevku.

Lyžiarskym vlekom v okolí Ružomberka tento rok sneh nechýba

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.