V Ružomberku spoznáme víťaza 24. ročníka šachového turnaja

Finále prebehne v sobotu 4. septembra v priestoroch Šachového klubu na Textilnej ulici.

Už druhý rok aj kvôli pandémii zmenili ružomberskí šachisti formát obľúbeného šachového turnaja OPEN Ružomberok na uzavretý CLOSED Ružomberok.

,,Nič to ale nezmenilo na enormnom záujme o účasť na tomto podujatí. Ružomberskí šachisti toto podujatie organizujú formou 3 kvalifikačných turnajoúv a najlepší postupujú do finále. V mesiacoch júl a august prebehli tieto kvalifikačné turnaje a spoznali sme postupujúcich do samotného finále, ktoré prebehne už zajtra 4.9. od 13:30 v priestoroch Šachového klubu na Textilnej ulici (areál MONTANA),” informovala Natália Zelnická zo Šachového klubu Ružomberok.

Miesto vo finále si zabezpečili: Juraj Koreň, Simona Koreňová, Marek Mrva, Ján Mydliar, Pavol Polko, Peter Labaj z Ružomberka, Lúčky bude repretentovať Lukas Milan a Samuel Mišík, Liptovské Sliače Tóno Jelšovka a Lubo Caban, mikulášskych šachistov Adam Šustek, Marian Jurky, Radoslav Priechodský a Martin Ciglian a Ľubochňu Jaroslav Gašper.

Právo vo finále si vybojoval aj minuloročný víťaz domáci Peter Amrózi. Podujatie sa koná aj vďaka podpore mesta Ružomberok, RK Institut a ďalším partnerom Šachového klubu Ružomberok.

Zdroj: Tlačová správa.

Titulná fotografia: záber zo šachového turnaja. Foto: Šachový klub Ružomberok

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.