V liptovských horách bude bezpečnejšie

Poistenie záchrany v horách využijete pri cykloturistike. Foto: OOCR Región Liptov
Dovolenkári na Liptove v rámci pobytových balíkov s regionálnou kartou zliav budú mať v cene ubytovanie aj poistenie záchrany v horách, ktoré hradí i zásah Horskej záchrannej služby.

„Dovolenkári, ktorí sa chystajú na Liptov v lete, majú o dôvod naviac na široký úsmev. Ich dovolenka bude bezpečnejšia. Hostia, ktorí sa ubytovávajú na Liptove, od júla už nemusia sami riešiť poistenie na hory. V rámci pobytových balíkov s Liptov Region Card už od dvoch nocí za poistenie zásahu horskej služby nezaplatia ani cent,“ informovala Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

Pobyt na horách netreba podceňovať

Hory netreba podceňovať. Sú krásne, majestátne, plné zážitkov, no vyžadujú od návštevníkov aj rešpekt. Čert nikdy nespí a aj štatistiky potvrdzujú, že dovolenkári na horách málo predvídajú a spoliehajú sa, že sa im nič nestane.

„Pobyt na horách treba plánovať. Na turistiku je najlepšie vyraziť hneď ráno, maximálne dopoludnia, zvoliť si vhodnú turistickú výbavu, najmä obuv, nezabúdať na bundu či pršiplášť, lebo zmeny počasia na horách prichádzajú aj náhle,“ upozorňuje  Darina Bartková, riaditeľka OOCR.

 „Odporúčame tiež neodbočovať z vyznačených chodníkov, lebo hrozia úrazy a nezriedka sa stáva, že pokusy skrátiť si cestu končia zablúdením našich turistov a následným pátraním horskej služby. Razom sa tak z príjemnej dovolenky môže stať stres, spojený s nemalými výdavkami na zásah horskej služby,“ dodáva Bartková.

„Vďaka Liptov Region Card majú naši ubytovaní hostia o starosť menej, poistenie sme za nich vybavili my a oni sa môžu sústrediť najmä na príjemné plánovanie a prežívanie zážitkov na Liptove,“ odporúča riaditeľka liptovskej OOCR.

Okrem poistenia aj tipy kam vyraziť i atraktívne zľavy

Poistenie záchrany v horách platí pre hostí od 2 nocí s nabitým pobytovým balíkom s Liptov Region Card od 1. júla až do 30. septembra 2023. Karta zliav Liptov Region Card navyše ponúka návštevníkom regiónu výborné tipy kam vyraziť i atraktívne zľavy. Počas leta 2023 je to až 80 zliav na 75 atrakciách. Zľavy sú rozdelené do 7 rôznych kategórií a väčšina z nich platí až do októbra.

„Pobytový balík môžu ubytovatelia pre svojich hostí ubytovaných od dvoch nocí dobíjať na nové karty, ale samozrejme aj na tie už v minulosti vystavené. Poistenie s Liptov Region Card je platné pre našich  návštevníkov na pešiu turistiku a jazdu na bicykli, samozrejme vždy po vyznačených trasách Liptova,“ doplnila Šarafínová.

Dovolenkári tak môžu smelo k radovánkach vo vodných parkoch v Bešeňovej a Tatralandii či slneniu a aktívnemu pohybu vo vodách Liptovskej Mary pridať aj bezpečnú návštevu horských stredísk, turistiku i cykloturistiku po obľúbených dolinách a kopcoch Liptova.

Nová cyklotrasa odhaľuje tajomstvá zatopených obcí Liptova

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje projekt Liptov Region Card aj z dotácie Ministerstva dopravy SR vo výške 8 500,- eur.

Zdroj: OOCR Región Liptov

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.