V Mondi SCP predstavili za prítomnosti ministra Richarda Sulíka nový papierenský stroj (fotoreportáž)

Technológia vo výške 370 miliónov eur bude vyrábať nový druh kartónu. Ružomberské papierne tak ponúknu prácu ďalším 125 zamestnancom. Téme sa budeme podrobnejšie venovať v májovom vydaní RK Magazínu. 

V utorok 11. mája predstavili v ružomberských papierňach nový papierenský stroj PS19, ktorý rozšíril portfólio spoločnosti o nový produkt. Rozsiahly stroj bude vyrábať kartón s ročnou kapacitou 300-tisíc ton.

Stroj predstavili za prítomnosti prezidenta Mondi SCP Bernharda Pescheka, predsedu predstavenstva spoločnosti Miloslava Čurillu či ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Nový papierenský stroj je súčasťou programu veľkej modernizácie spoločnosti za posledné dva roky vo výške 370 miliónov eur. Súčasťou investície je aj rozsiahla modernizácia celulózky a tiež nový automatický sklad pre hotové výrobky, linka a sklad pre zberový papier, ako aj čistiareň odpadových vôd.

Do ktorých krajín sa bude nový produkt vyvážať, ako dlho trvala realizácia nového stroja a či bude mať výroba vplyv aj na ovzdušie, sa dočítate v pripravovanom májovom RK Magazíne, ktorý bude v stánkoch od 20.mája.

Fotoreportáž: 

Titulná fotografia a fotografie v texte: Anna Zábojníková.

 

 

 

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.