V piatok štartuje nadstavbová časť Fortuna ligy

Zverenci Petra Tomka odohrajú úvodný prípravný duel v stredu 21. júna. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok sa predstavia v skupine o záchranu.

Zverenci Petra Struhára obsadili v základnej časti súťaže 7. miesto so ziskom 30 bodov, keď v 22 dueloch zaknihovali sedem výhier, deväť remíz a šesť prehier. Liptáci mali účasť v skupine o titul na dosah, no napokon budú účinkovať len v skupine o udržanie sa.

Neúspešný začiatok roka futbalovej Ruže

Zloženie nadstavbových skupín 

V skupine o titul sa predstaví FC DAC 1904 Dunajská Streda, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, FK Železiarne Podbrezová, MŠK Žilina a MFK Dukla Banská Bystrica. V skupine o záchranu bude účinkovať MFK Ružomberok, MFK Zemplín Michalovce, FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, AS Trenčín, MFK Skalica a MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Do nadstavby si mužstvá berú všetky body zo základnej časti ligy, čo znamená, že Liptáci sú na čele skupiny o udržanie sa, keď majú 7-bodový náskok pred Zlatými Moravcami a Michalovcami.

Ružomberok zabojuje o výhru v skupine o záchranu

MFK Ružomberok však napriek účasti v skupine o udržanie sa môže ešte pomýšľať na účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL). V prípade, že Liptáci vyhrajú skupinu o 7. – 12. miesto a zároveň Slovnaft Cup vyhrá tím, ktorý sa umiestni vo Fortuna lige do tretieho miesta, tak sa predstavia Ružomberčania v baráži o účasť v EKL.

Nadstavbová časť súťaže začína 10. marca, pričom každé mužstvo čaká 10 zápasov. Úvodné stretnutie skupiny o udržanie odohrá Ružomberok v piatok 10. marca o 17:30 h v Trenčíne. Priamy prenos z tohto stretnutia odvysiela televízia Nova Sport.

Vzápätí sa Liptáci predstavia na vlastnom štadióne proti Zlatým Moravciam (18. marec). Následne príde na rad reprezentačná prestávka. Po jej skončení čaká na vicemajstra duel v Michalovciach (1. apríl). Posledný zápas v rámci nadstavby odohrajú Ružomberčania 20. mája proti Liptovskému Mikulášu.

Rozpis zápasov MFK Ružomberok v skupine o 7. – 12. miesto:

10. marec: AS Trenčín – MFK Ružomberok (17:30 h)

18. marec: MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (15:00 h)

1. apríl: MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok (18:00 h)

8. apríl: MFK Skalica – MFK Ružomberok (18:00 h)

15. apríl: MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (18:00 h)

22. apríl: MFK Ružomberok – AS Trenčín (18:00 h)

29. apríl: FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok (18:00 h)

06. máj: MFK Ružomberok – MFK Skalica (18:00 h)

13. máj: MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce (16:30 h)

20. máj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok (18:00 h)

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.