V pondelok opäť silnejšie zafúka, na horách môže byť až víchrica

Ilustračné foto: pexels.com
Silný vietor sa môže od pondelka vyskytnúť v okresoch Brezno, Banská Bystrica, Poprad a na väčšine územia Žilinského kraja.

Meteorológovia varujú pred vetrom aj v pondelok 3. októbra na horách severného Slovenska možno miestami očakávať až víchricu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

Silný vietor sa môže od pondelka vyskytnúť v okrese Ružomberok, Brezno, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Poprad a na väčšine územia Žilinského kraja. V polohách nad pásmom lesa možno miestami očakávať výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo je až víchrica.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku či horolezectvo,” uviedli meteorológovia. Upozornili, že výstraha 1. stupňa v uvedených oblastiach potrvá až do utorka (4. 10.) ráno do 6:00 h.

V pondelok zafúka aj na západe Slovenska, výstrahy prvého stupňa vydali meteorológovia od 12.00 do 22.00 h pre celý Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj a okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Vietor tu môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu alebo ojedinele priemernú rýchlosť 45 kilometrov za hodinu.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.