V Ružomberku sa opäť stretli milovníci tanca a hudby

V sobotu 9. novembra sa v ružomberskej synagóge uskutočnilo multižánrové predstavenie tanca a hudby pod názvom Femme Fanfare.

Druhý ročník podujatia zorganizovalo ružomberské občianske združenie Orientalico. Na projekt Femme Fanfare získalo Orientalico finančnú dotáciu z mesta Ružomberok, a tak mohlo do predstavenia pozvať účinkovať viacerých umelcov z rôznych kútov Slovenska.

„Počas dvojhodinového programu mohlo zhruba 80 divákov vidieť program zostavený z tanečných a hudobných čísel viacerých profesionálnych zoskupení z Bratislavy, Piešťan, Prešova, ale aj domácich umelcov,” hovorí o podujatí Bibiána Hlaváčová zo združenia Orientalico.

Ružomberkom zaváňala exotika

Farebná show plná svetiel, rytmických bubnov a pútavých performácií tanečníčok zaviedla divákov do rôznych končín sveta. Scénicko-tanečný koncept pripravovali členovia združenia Orientalico dva mesiace.

Prepojili v ňom viaceré žánre od súčasného tanca, cez scénický tanec až po tance rôznych národov. Na podujatí nechýbali ani starobylé chrámové tance, kde hlavnú úlohu hrala žena.

Občianske združenie Orientalico tvorí a nacvičuje svoje umelecké predstavenia v Ružomberku na Mostovej ulici 14. Pre verejnosť organizuje vo svojich priestoroch vzdelávacie, pohybové, tanečné a hudobné kurzy a aktivity.

Fotografie z podujatia: 

Titulná fotografia: vystúpenie bubeníkov počas Femme Fanfare. Zdroj: združenie Orientalico.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.