V Ružomberku zrazil rýchlik mladú ženu

Ženu hospitalizovali vo vojenskej nemocnici. Momentálne je v stabilizovanom stave bez devastačných poranení. 

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského zboru v Žiline informovalo krátko pred ôsmou hodinou ráno o dopravnej nehode na železničnej trati Žilina – Košice v Likavke.

Na mieste zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Ružomberku. Po príchode bolo zistené, že ide zachytenú osobu rýchlikom smerujúcim od Žilina do Liptovského Mikuláša na železničnom priecestí pre chodcov.

„Môžem potvrdiť, že išlo o zrážku rýchlika s osobou, na mieste boli aj zdravotníci, oživovali osobu, neboli tam však devastačné zranenia. Hasiči poskytli zranenej osobe prvú pomoc a odovzdali do opatery Záchrannej zdravotnej službe, ktorá ju previezla do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Na miesto bola privolaná Polícia. Vlaková doprava bola v predmetnom úseku zastavená,“ povedal pre RK Magazín hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Michal Kypus.

Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 19-ročná vodička vykonávala jazdu na bicykli cez železničné priecestie chránené zvukovým a svetelným zabezpečením, kde narazila do ľavého boku prechádzajúceho vlaku.

„Alkohol u 28 ročného rušňovodiča ani cyklistky vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 150 eur. Ďalšie okolnosti a príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania,“ informovala polícia.

Hovorkyňa vojenskej nemocnice v Ružomberku potvrdila, že mladá žena je hospitalizovaná v nemocnici. „Ide o 19-ročnú pacientku, nemá vážne zranenia a je v stabilizovanom stave,“ povedala Petra Dišková.

Titulná fotografia: Záber zo železničnej stanice v Ružomberku.

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.