Ružomberčan ukradol z vlaku bicykel, chytila ho polícia

Ilustračné foto. Zdroj: KRPZ Žilina
Bicykel bol uložený vo vozni na odkladanie bicyklov.

Policajti z Oddelenia železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Žiline analýzou kamerových záznamov a vyhodnocovaním všetkých dôkazov stotožnili podozrivého z majetkovej trestnej činnosti, ktorá sa stala 9. septembra tohto roka.

Zlodejom je Ružomberčan

Poverený príslušník Policajného zboru (PZ) obvinil z prečinu krádeže 40-ročného muža z okresu Ružomberok.

,,Obvinený muž mal 9. septembra tohto roka odcudziť z osobného vlaku na železničnej stanici v Žiline bicykel čierno-bielej farby, ktorý bol odložený vo vozni na odkladanie bicyklov. Obvinený s bicyklom odišiel na neznáme miesto,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová s tým, že zlodej majiteľovi bicykla spôsobil predbežnú škodu vo výške 2000 eur.

Počas vyšetrovania policajti odcudzený bicykel zaistili a po vykonaní potrebných úkonov bude vrátený oprávnenej osobe.

Obvinený muž bol za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutý. Ďalšie okolnosti prípadu sú podľa krajskej hovorkyne predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj: KRPZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.