V stredisku Malinô Brdo sa opäť lyžuje

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo ski & bike park počas vlaňajšej sezóny ani neotvorilo. Túto sezónu začali na Vianoce, ale po veľkom oteplení ju začiatkom januára prerušili. Opätovne stredisko spustili do prevádzky od piatku 14. januára.

Od piatka 14. januára je lyžiarska sezóna v stredisku Malinô Brdo opäť otvorená. V stredisku premáva 8-miestna kabínová lanovka. V prevádzke je 4-sedačková lanovka a 2 detské lyžiarske vleky, otvorená je zjazdová trať Hlavná časť 1a. Prevádzková doba je od 8:30 do15:30 hod.

Najdlhšiu technicky zasnežovanú zjazdovku na Slovensku v dĺžke 3,9 kilometra si ešte lyžiari nevychutnajú  v celej dĺžke. „Ešte nie je zjazdná až po údolnú stanicu kabínkovej lanovky na Hrabove. Pracujeme na tom, že by sme ju mohli technicky zasnežiť a upraviť, aby bola bezpečná pre lyžiarov. Predpokladám, že v celej dĺžke ju otvoríme v budúcom týždni,“ uviedol Tomáš Gazdarica, marketingový manažér strediska.

Viac info nájdete TU.

Lyžiarsku sezónu začali na Štefana

Najväčšie lyžiarske stredisko v dolnom Liptove otvorilo svoje brány pre lyžiarov 26. decembra. Milovníci zimných športov si po ročnej prestávke opäť príšli na svoje. Lyžiarske stredisko na Malinom Brde pri Ružomberku bolo v prevádzke od druhého sviatku vianočného. Pre návštevníkov bol k dispozícii hlavný lyžiarsky svah na Maline v celkovej dĺžke jeden kilometer.

V prevádzke bola 8-miestna kabínková lanovka, ktorá vychádza z Hrabova na Malinô Brdo. Na vrchol kopca do nadmorskej výšky 1209 metrov nad morom odvezie lyžiarov 4-sedačková lanovka. Pre deti bol otvorený lyžiarsky vlek. Viac o lyžovačke na Malinom Brde sme písali v predchádzajúcom článku.

Malinô Brdo začalo zimnú sezónu (fotoreportáž)

Kvôli otepleniu prerušili sezónu

Lyžiarska sezóna na Malinom Brde sa začala na druhý sviatok vianočný, t. j. 26. decembra. Už po ôsmich dňoch od otvorenia zimnej sezóny sa ale vleky a lanovky v najväčšom dolnoliptovskom stredisku na niekoľko dní uzavreli. Príčinou bol nedostatok snehu na zjazdovkách, ktoré sa po obrovskom oteplení a výdatných dažďoch nachádzali vo veľmi zlom stave. Stredisko sa napriek uzavretiu zjazdoviek úplne nezatvorilo. Pre peších turistov bola k dispozícii od pondelka 3. januára kabínková lanovka od 8:30 do 15:30 hod.

Malinô Brdo prerušilo lyžiarsku sezónu

Cena lístkov sa zmenila

Pred dvoma rokmi stál celodenný skipas pre dospelého v hlavnej sezóne 32 eur. V terajšej po Vianociach až do prerušenia sezóny to bolo 35 eur. Dnes po obnovení je cena 31 eur.

„Zvýšenie cien skipasov bolo spôsobené hlavne nárastom cien energií, zdražela elektrika na zasnežovanie a prevádzku lanoviek či vlekov, pohonné hmoty,” vysvetlil šéf marketingu strediska.

Režim OP podľa jeho slov negatívne ovplyvňuje návštevnosť ružomberského strediska. „V prípade štandardných snehových podmienok odhadujeme tento pokles na 30 až 40 percent. Výrazný pokles očakávame aj v prípade školských lyžiarskych kurzov, ktoré majú dosť komplikované podmienky pre ich organizovanie,” uzavrel T. Gazdarica.

Ilustračné foto: Filip Kubáň

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.