V ÚVN Ružomberok pribudli v utorok dve pacientky s koronavírusom

Koronavírusom sa nakazila 58-ročná Ružomberčanka, aj 28-ročná Mikulášanka. Obe pracovali v Rakúsku, odkiaľ sa vrátili cez víkend. Ide o druhý a tretí potvrdený prípad so siedmich hospitalizovaných v ÚVN pre aktuálnu epidemiologickú situáciu.

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN  má druhého pacienta s potvrdenou nákazou koronavírusom. Ide o 58-ročnú ženu, ktorá je hospitalizovaná na Klinike infektológie ÚVN SNP Ružomberok – FN. Ružomberčanka sa dňa 14. 3. 2020 vrátila z Rakúska, kde pracovala ako chyžná. Po návrate na Slovensko prišla v utorok priamo na Kliniku infektológie.

V utorok podvečer pribudol aj tretí prípad. Ide o 28-ročnú ženu z Liptovský Mikuláša časť Podbreziny. V nedeľu prišla z práce v Rakúsku. Do ÚVN ju doviezla ju záchranka.  Priebeh choroby je u nej mierny. O aktuálnych prípadoch informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.
Prvého pacienta hospitalizovali v ÚVN ešte v sobotu. Ide o 32-ročného muža, ktorý sa vrátil z práce v Nemecku. Nie je z okresu Ružomberok. U jeho dvoch kolegov zatiaľ vírus nenašli.
Celkovo je vo vojenskej nemocnici hospitalizovaných 7 pacientov, z toho k dnešnému dňu sú traja s pozitívnym výsledkom na koronavírus.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.