Vandali poškodili fasády bytoviek aj autobusovú zastávku

Vandali posprejovali aj novú autobusovú zastávku, ukazuje mestský poslanec Stanislav Javorka. Foto: archív S. Javorku
Za posledné dva týždňov zaznamenali vyčíňanie sprejerov na ulici Plavisko. Poškodili dve bytovky aj novú autobusovú zastávku. Poslanci vyzývajú občanov, aby nahlásili mestskej polícii podozrivé osoby.

Za posledné dva týždňov zaznamenali vyčíňanie sprejerov na ulici Plavisko. Občania nahlásili dve udalosti vandalizmu aj poslancom Stanislavovi Javorkovi a Slavomírovi Klačkovi. Konkrétne ide o bytovky pri hale T-18 a bytový dom pri internáte Ruža, ako aj novú zastávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) na tom istom mieste. RK Magazín informoval o tom už na svojej sociálnej sieti.

Pomôžte odhaliť vandalizmus

Podľa poslancov boli poškodené fasády bytoviek a priehľadná bočná stena na zastávke. Poslanci začali okamžite konať a kontaktovali Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku. Na kamerových záznamoch sa podľa MsP nič nenašlo, keďže páchateľ zrejme vedel, kde sa postaviť, aby bol mimo snímanej plochy.

„Veľmi nás mrzí, že medzi nami sú ľudia, ktorí ničia súkromný a mestský majetok. Nove zastávky MHD boli osadené len nedávno a zaplatené z peňazí nás všetkých. Preto prosíme občanov, ak si v poslednom období všimli nejaké podozrivé osoby, aby to nahlásili mestskej polícii a možno tak pomohli dolapiť páchateľa,” vyzývajú poslanci S. Javorka a S. Klačko.

Mestská polícia vec zdokumentovala

O reakciu sme požiadali aj Mestskú políciu v Ružomberku. Z ich vyjadrenia, ktoré nám doručili v piatok 9. júla, vyberáme: „Vo štvrtok 30. júna mestskej polícii doručili mail, v ktorom obyvateľ bytovky na ulici Plavisko upozorňuje na poškodzovanie majetku – konkrétne fasády obytného domu. K poškodeniu došlo posprejovaním časti fasády.“

„Oznamovateľ požiadal o zadokumentovanie tohto konania s odôvodnením, že pokiaľ by bol v budúcnosti zistený páchateľ, aby ako poškodení majitelia bytov mohli požadovať náhradu vzniknutej škody. V prílohe poslal aj fotografie poškodenej fasády.“

Mestskí policajti preskúmali kamerové záznamy a 1. júla oznamovateľa telefonicky kontaktovali, aby dohodli ďalší postup. V ten istý deň vyslali hliadku MsP, ktorá na ulici Plavisko zadokumentovala rovnaké grafity na viacerých objektoch.

Páchateľ je podozrivý z trestného činu

„V piatok 8. júla sa osobne dostavil oznamovateľ, ktorý vec nahlásil, na útvar mestskej polície, kde osobne na oddelení objasňovania priestupkov. Poverený príslušník mestskej polície oznámenie prijal, no na základe zistených skutočností vec postúpi na Obvodné oddelenie Policajného zboru SR v Ružomberku z dôvodu podozrenia naplnenia skutkovej podstaty trestného činu poškodzovania cudzej veci,“ uviedol Roman Jankovič z MsP.

Ako dodal, pri hľadaní osoby páchateľa MsP úzko spolupracuje aj s poslancami MsZ S. Klačkom a S. Javorkom. Tí ešte pred doručením mailu kontaktovali mestskú políciu, pretože im obyvatelia nahlásili aj posprejovanie výmenníkovej stanice pri Športovej hale T18 na ulici Plavisko.

Fotogaléria

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.