Veľkoplošná oprava hlavného ťahu cez Ružomberok sa skončila

Hlavný ťah v Ružomberku cestári rekonštruovali od polovice septembra. Ilustračné foto: TV Markíza
Úsek hlavnej cesty v Ružomberku rekonštruovali od druhej polovice septembra tohto roka. Vodiči sa kolón v dolnom Liptove tak skoro nezbavia. Cestári totiž chystajú ďalšiu rekonštrukciu.

Stavebné práce na veľkoplošnej oprave hlavného ťahu v Ružomberku sa skončili. Križovatka pri papierňach je pre motoristov prejazdná bez obmedzení. Pre TASR to v stredu 26. októbra potvrdil Martin Guzi zo Slovenskej správy ciest (SSC).

Cestu I/18 na vstupe do Ružomberka vrátane svetelnej križovatky pri papierňach Mondi SCP kompletne vynovili. „Na dĺžke 2,65 kilometra vyfrézovali poškodenú vozovku a po celej šírke cesty položili nový súvislý asfaltový koberec. Zároveň opravili vozovku na svetelnej križovatke,” priblížil Guzi s tým, že zrekonštruovaný úsek vyznačia novým vodorovným dopravným značením.

Úsek hlavnej cesty v Ružomberku rekonštruovali od druhej polovice septembra tohto roka. Práce realizovala spoločnosť MBM. V úseku boli dopravné obmedzenia pre motoristov, ktoré by už mali byť minulosťou.

„Mesto v priebehu budúceho týždňa zabezpečí inštaláciu senzorov do vozovky, ktoré sme museli demontovať predtým, ako sa odstránil starý asfalt. Križovatku potom zapneme do režimu plnej automatiky,“ uviedol Tomáš Mišovič z Mestského úradu v Ružomberku.

Opravy ciest budú pokračovať

Vodiči v meste pod Čebraťom doteraz prechádzali z jednej kolóny do druhej a zrejme si nevydýchnu ani po dokončení stavebných prác na hlavnej križovatke. Čakajú ich stále smerom z Ružomberka na Oravu, kde finišuje rekonštrukcia mostu v Likavke.

Útrapy motoristov v dolnom Liptova sa ale tak skoro neskončia. Cestári v najbližších dňoch začnú opravovať aj most medzi Liptovskou Osadou a Korytnicou. Na tejto trase však aj ďalšie mosty javia známky značného opotrebovania. Navyše, vyjazdené koľaje od ťažkých kamiónov tu už dlhodobo znepríjemňujú cestovanie. Na frekventovanom hlavnom ťahu na Donovaly cestári preto idú rekonštruovať 5-kilometrový úsek cesty.

„Zrekonštruujú sa tri mostné objekty a jeden bude prestavaný na priepust. Doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu za pomoci svetelnej signalizácie,“ vysvetlil M. Guzi z SSC. Doplnil, že zhotoviteľ si v stredu 26. októbra prevzal stavenisko. Na opravy má 10 mesiacov okrem zimného obdobia.

Cesta z Donovál do Ružomberka sa bude rekonštruovať

Zdroj: teraz.sk, tvnoviny.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.