Cesta z Donovál do Ružomberka sa bude rekonštruovať

Ilustračná fotografia. Zdroj: Patrícia Kurpašová
Potvrdil to minister dopravy Andrej Doležal. Oprava úseku v dĺžke 5 km vyjde na viac ako 4 milióny eur, zmluva so zhotoviteľom je už podpísaná.

Päťkilometrový úsek cesty z Donovál smerom do Ružomberka sa chystajú rekonštruovať. Bude to stáť viac ako štyri milióny eur. Práce potrvajú rok. Na sociálnej sieti to v piatok  14. októbra oznámil minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

„Medzi Korytnicou a Liptovskou Osadou sa uskutoční komplexná rekonštrukcia – položí sa nový asfalt, odstránia výtlky, koľaje a trhliny, doplnia zvodidlá, zrekonštruujú štyri mosty a zastávku,” priblížil šéf rezortu dopravy.

Leto v znamení opravy ciest

Frekventované cesta je už dlhodobo v zlom stave a o nutnej rekonštrukcii mostov sa uvažovalo už v lete. Ako doplnil Martin Petro z odboru komunikácie ministerstva dopravy, zmluva so zhotoviteľom je už podpísaná. Ten si prevezme stavenisko a následne začne s rekonštrukciou.

„Presný termín ešte v tejto chvíli nepoznáme, každopádne na prevzatie staveniska má zhotoviteľ podľa zmluvy 14 dní, takže prvé prípravné práce by sa mohli realizovať už koncom októbra,” uviedol pre TASR.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.