Vicemajstra čaká tvrdý oriešok

Ružomberské basketbalistky čaká náročný duel v Šamoríne: Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v stredu o 18:00 hod. predohrávané stretnutie 8. kola Niké extraligy žien proti ŠBK Šamorín. Liptáčky sa budú snažiť potvrdiť výbornú formu a zaznamenať druhé víťazstvo nad týmto súperom v sezóne.

Ružomberčanky začali nový ročník basketbalovej Extraligy úspešne, keď v úvodných šiestich zápasoch zaznamenali až päť výhier a jednu prehru, ktorú utrpeli na pôde majstrovských Piešťan. Zvyšné víťazstvá si vybojovali zverenkyne Juraja Suju nad Šamorínom, Popradom, CBK Košice a Sláviou Banská Bystrica.

Výbornú formu z ostatného obdobia potvrdili Liptáčky aj v uplynulom kole, keď v metropole východu zdolali Young Angels Košice 68:51. Vicemajster zásluhou veľmi dobrého výkonu zaznamenal ďalšie cenné víťazstvo a v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže mu patrí 2. miesto za suverénnymi Piešťanskými Čajkami.

Slušná forma Šamorína

Šamorínčanky zatiaľ zažívajú veľmi slušný štart do ligového ročníka, keď v šiestich zápasoch zaznamenali štyri výhry a dve prehry. Zásluhou dobrých výkonov sa momentálne nachádzajú na 3. mieste. Dobrú fazónu z ostatného obdobia potvrdili Šamorínčanky aj v ostatnom kole, keď vyhrali na palubovke ŠK UMB Banská Bystrica 62:35.

V minulej sezóne odohral Ružomberok so Šamorínom v rámci najvyššej slovenskej súťaže dve vzájomné stretnutia, pričom oba duely suverénne ovládli Liptáčky. Prvý tohtoročný vzájomný zápas týchto súperov sa skončil mimoriadne tesným víťazstvom vicemajstra v pomere 70:65. V prípade, že Ružomberčanky v tomto stretnutí uspejú, urobia veľmi dôležitý krok v snahe zahrať si v skupine o titul.

Náročnosť a dôležitosť duelu si uvedomuje aj tréner MBK Ružomberok Juraj Suja: „Očakávam náročný zápas. Nepozerám sa na to, kto má výhodu domáceho prostredia, Šamorín hrá v tejto sezóne dobre. Je to družstvo, ktoré sa hýbe, má slušné kombinácie i nejaké obranné princípy. Mužstvo je dlhšie spolu a v lete sa aj vhodne doplnilo.”

Vicemajstra čaká voľno

Basketbalistky MBK Ružomberok mali v októbri poriadne nabitý program, keď v ňom odohrali až šesť stretnutí. Zápas so Šamorínom sa mal pôvodne uskutočniť až 12. novembra, no z personálnych dôvodov sa napokon odohrá o 10 dní skôr.

Po dueli so Šamorínom čaká Ružomberčanky najbližšie stretnutie už v sobotu 5. novembra o 18:00 h, keď v Koniarni privítajú ŠK UMB Banská Bystrica. Po tomto zápase bude mať vicemajster dvojtýždňové voľno.

Po ňom ukončia Ružomberčanky novembrový program stretnutím na vlastnej palubovke, keď privítajú majstrovské Piešťanské Čajky (19. 11.). Následne čaká Liptáčky dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Po nej odohrajú vicemajsterky najbližší duel až 3. decembra v Poprade.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.