Vo veku 63 rokov zomrel bývalý ružomberský futbalistka Július Eliáš

Július Eliáš, ktorý mal výrazný podiel na postupe Ružomberka do najvyššej národnej súťaže, zomrel v pondelok v noci.

O smutnej udalosti informoval klub na webovej stránke.

V zápasoch nastupoval zväčša v strede poľa. „Talentovaný stredopoliar sa narodil 25. februára 1958 v Zlatých Moravciach. S futbalom začínal ako šesťročný v neďalekom Partizánskom. Jeho mládežnícka kariéra sa však spájala s rodnými Zlatými Moravcami, kde pôsobil v žiackych aj dorasteneckých výberoch a následne si pripísal štarty aj v A-tíme,“ píše MFK Ružomberok.

Július Eliáš obliekal aj dres Dukly Prešov počas povinnej vojenskej služby. Neskôr, po návrate do Zlatých Moraviec dostal ponuku od trénera Jána Haspru st., aby posilnil káder hráčov spod Čebraťa. „Mal výrazný podiel na postupe Ružomberka do najvyššej národnej súťaže,“ píše klub.

V roku 1988 smerovali jeho kroky do Jelšavy. Neskôr pôsobil v tímoch z nižších súťaží. Päť sezón strávil v Dúbrave, následne v Svätom Kríži, Liptovských Vlachoch, Kraľovanoch a Hrboltovej. Pred vyše rokom bol uvedený do Siene slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ). „Rodine a pozostalým vyjadrujeme aj touto cestou úprimnú sústrasť,“ napísal MFK.

Foto –  Ján Svrček

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.