Vo vojenskej nemocnici zaočkovali viac ako päťtisíc ľudí

Od 11. januára, kedy bolo vo vojenskej nemocnici spustené očkovanie proti koronavírusu, zaočkovali 5 100 ľudí, vrátane zdravotníkov, seniorov či klientov Domovov sociálnych služieb.

Vojenská nemocnica najskôr spustila očkovanie v priestoroch nemocnice, koncom januára sa očkovacie centrum presťahovalo do covidového pavilónu, ktoré sa nachádza na Považskej ulici 12. Od decembra sa v ňom nenachádzajú žiadni pacienti, dorábajú v ňom rozvody kyslíka aj výťah.

Medzi prvými zaočkovanými boli riaditeľ nemocnice Vladimír Lengvarský, prednostka Kliniky infektológie Anna Lesňáková a prednosta Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Hamdan Hamdy Khalil Mohamed Khalil. V ďalších etapách už podávali vakcínu zdravotníkom, klientom Domovov sociálnych služieb aj kritickej infraštruktúre. V nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 53 pacientov s ochorením Covid-19, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje 11 pacientov. Informáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Prednostka Kliniky infektológie: Do očkovania vkladáme veľkú nádej

Titulná fotografia: Záber z očkovania. Foto: Juraj Brezáni

 

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.