Vodič auta zomrel pri zrážke s autobusom

V sobotu sa na ceste I/59 medzi Liptovskou Osadou a križovatkou na Korytnicu čelne zrazili Škoda Fabia s diaľkovým autobusom. Vodič osobného auta na mieste podľahol zraneniam. Okolnosti nehody polícia vyšetruje.

V sobotu 6. októbra 2018 v popoludňajších hodinách došlo na ceste I/59 medzi obcou Liptovskou Osadou a križovatkou na Korytnicu k čelnej zrážke medzi vozidlom Škodou Fabia a diaľkovým autobusom. 55 ročný vodič Škody Fabia v miernej pravotočivej zákrute z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke oproti idúcim diaľkovým autobusom Karosa, ktorý viedol 66 ročný vodič. Po náraze vozidlo Fabia otočilo a odhodilo do kamenného múru nachádzajúceho sa v smere jazdy vozidla. Pri dopravnej nehode utrpel na mieste 55 ročný vodič Fabie zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič autobusu utrpel predbežne ľahké zranenia. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na cca 12.000,- eur. U vodiča Fabie bola nariadená pitva. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Zdroj textu a fotografií – Tlačová správa Polície SR.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.