Vodič nafúkal takmer štyri promile alkoholu

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 53-ročný muž z okresu Ružomberok, ktorému policajti namerali takmer štyri promile alkoholu.

,,Obvinený muž v sobotu 25. júna vo večerných hodinách viedol po miestnej komunikácii v meste Ružomberok osobné motorové vozidlo Škoda. Následne bol dopravnou policajnou hliadkou Okresného riaditeľstva Policajného zboru (ORPZ) v Ružomberku zastavený” uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Policajti ho následne skontrolovali a dali mu fúkať. ,,Počas kontroly sa  vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,84 mg/l (3,83 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” informovala Kremeňová, ktorá dodala, že policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz.

Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí.

Zdroj: KR PZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.