Ružomberčan jazdil zo strany na stranu, nafúkal viac ako dve promile

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 50-ročný muž z Ružomberka, ktorý šoféroval opitý skoro ráno v obci Stankovany.

,,Obvinený muž v pondelok 26. septembra v ranných hodinách viedol po ceste prvej triedy v obci Stankovany (miestna časť Rojkov – okres Ružomberok), osobné motorové vozidlo Suzuki,” informovala Gabriela Kremeňová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline.

Svojou jazdou zo strany na stranu upútal pozornosť policajnej hliadky z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku. Policajti ho preto zastavili, skontrolovali a dali mu fúkať.

,,Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,11 mg/l (2,31promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” uviedla Kremeňová. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz.

Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické.

Zdroj: KR PZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.