Opitý vodič nákladného auta zišiel z cesty a prevrátil sa

Vodič nákladného auta zišiel z cesty a prevrátil sa. Zdroj: FB /Polícia SR - Žilinský kraj
K dopravnej nehode došlo vo štvrtok 9. júna ráno v obci Likavka. Policajti vodičovi namerali jedno promile alkoholu. Okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

48-ročný vodič viedol nákladné motorové vozidlo Scania s návesom po ceste I. triedy v smere z Dolného Kubína do Ružomberka. ,,Pred obcou Likavka z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru a následne zišiel mimo vozovku, kde sa s vozidlom prevrátil na pravý bok,” uviedol Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline.

Po dopravnej nehode sa vodič podrobil dychovej skúške na alkohol, ktorá odhalila, že vodič mal v dychu 1,08 promile alkoholu. Následne bol ošetrený v nemocnici.

Z toho dôvodu mu policajti obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz. ,,V predmetnej veci prebieha vyšetrovanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky” informoval Moravčík.

Policajti počas dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody cestnú premávku striedavo riadili do voľného jazdného pruhu. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Fotogaléria

Zdroj: KR PZ v Žiline

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.