Vojenská nemocnica chce vyplatiť odmeny pre zdravotníkov do konca roka

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku postupne vypláca odmeny pre zdravotníkov, ktorí sa zúčastnili na celoplošnom testovaní. Informovalo o tom ministerstvo obrany.

Rezort obrany potvrdil, že platby za jednotlivé kolá plošného testovania odchádzajú na účty postupne, pričom odmena môže prísť rozdelená na časti. Každý, kto má podpísanú dohodu s ÚVN SNP Ružomberok – FN, dostane odmenu vyplatenú vo výške, ktorá mu podľa dohody prináleží.

„Vzhľadom na obrovské množstvo dohôd zo zdravotníkmi, nie sú ešte spracované všetky podklady (2300 zdravotníkov z testovania v dňoch 21. – 22. novembra 2020 a približne 500 zdravotníkov z testovania v dňoch 7. – 8. novembra 2020), čo môže byť dôvodom prípadných nezrovnalostí, preto Vás prosíme o trpezlivosť,“ vysvetľuje hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zároveň hovorí, že okrem toho boli údaje poskytnuté niektorými zdravotníkmi nečitateľné, nesprávne alebo nekompletné, preto sa môže stať, že niektorým zdravotníkom bude odmena vyplatená neskôr po aktualizácii údajov potrebných pre realizáciu výplaty.

„Zamestnanci ÚVN SNP opakovane kontaktujú zdravotníkov e-mailom a telefonicky. Aj napriek tomu sú prípady, kedy sa zamestnancom personálneho oddelenia ÚVN nepodarilo dotknutých zdravotníkov kontaktovať – ide o takmer 500 zdravotníkov,“ hovorí o postupe Kakaščíková.

Odmena podlieha daňovým a odvodovým povinnostiam v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, ktoré predstavujú cca 1/3 dohodnutej odmeny. Zamestnanec tak pri „hrubej“ odmene napríklad tisíc eur dostane vyplatenú sumu približne 700 eur.

„V prípade, že Vám odmena nepríde do 31. decembra 2020, postupujte podľa aktuálnych informácií a pokynov – kontaktujte ÚVN SNP prostredníctvom e-mailu na testovanie@uvn.sk, kam prosíme uviesť údaje v rozsahu – meno, priezvisko a číslo dohody. Jednotlivé prípady bude nemocnica riešiť individuálne,“ uzatvára hovorkyňa.

Zdroj: Tlačová správa ministerstva zdravotníctva.

Titulná fotografia: Zdravotníci počas testovania. Foto: Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.