Vojenská nemocnica má akútny nedostatok krvi, prosí o jej darovanie

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Potrebná je najmä krvná skupina 0 Rh negat. Obery krvi prebiehajú každý utorok a štvrtok v priestoroch nemocnice.

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) naliehavo prosí darcov krvi alebo tých, ktorí by s darcovstvom chceli začať, aby urgentne prišli darovať krv. Nemocnici chýba najmä krvná skupina 0 Rh negat.

,,Vážení darcovia, vzhľadom k aktuálnemu nedostatku krvi, hlavne krvnej skupiny O Rh negat. a zároveň v spojení so Svetovým dňom darcov krvi (14. jún), Vás prosíme o podporu a pomoc pri zabezpečovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti, do ktorej neodmysliteľne patrí aj liečba transfúznymi liekmi,” informovala redakciu RK Magazín hovorkyňa ÚVN Nikola Bystričanová.

Odbery krvi prebiehajú pravidelne každý utorok a štvrtok, kedy berú všetky krvné skupiny. Momentálne uprednostňujú krvné skupiny 0 Rh negat. Z dôvodu plynulého chodu odberov a infekčnej situácie darcov je potrebné objednať sa na presný čas.

V prípade ochoty darovať sa môžete objednať na tel. čísle 044/4382401 (kancelária KHaT), a to v pracovných dňoch v čase od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 14:30 hod.

,,Uvedomujeme si, že nie vždy bude možné vám vyjsť v ústrety, preto vás žiadame o trpezlivosť a pochopenie,” dodáva hovorkyňa.

Potrebné informácie pre darcov krvi nájdete TU.

Zdroj: ÚVN

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.