Vojenská nemocnica zaočkovala viac ako 10-tisíc ľudí, situácia v nemocnici je ale kritická

Vo nemocnici je hospitalizovaných 75 pacientov s koronavírusom. Stúpol aj počet úmrtí. Za prvých deväť dní tohto mesiaca zomrelo 15 ľudí. Podľa hovorkyne nemocnice ide o najhorší stav od začiatku pandémie.

Nemocnica spustila očkovanie 11. januára v priestoroch vojenskej nemocnice. O dva týždne sa očkovacie centrum presunulo do covidového pavilónu. Ku včerajšiemu dňu bol počet zaočkovaných pacientov 1 894, dnes už tak celkovo vojenská nemocnica prekročila hranicu 10-tisíc ľudí. Vakcínou Pfizer/BioNTech zaočkovali 8 478 ľudí, AstraZenecou 1 206 a 300 ľudí bolo očkovaných vakcínou od spoločnosti Moderna.

Aktuálne je nemocnica vo fáze, kedy očkuje ľudí nad 60 rokov a aj kritickú infraštruktúru.

Nemocnica má najhorší stav od začiatku pandémie

Vo vojenskej nemocnici je hospitalizovaných 75 ľudí s koronavírusom. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 11 pacientov, ďalší 14 sú pripojení na High flow, čo je predstupeň umelej pľúcnej ventilácie. Hovorkyňa nemocnice Petra Dišková však hovorí, že aktuálny stav je zlý.

,,Počas tohto mesiaca, čo je zatiaľ deväť dní, zomrelo 15 ľudí. Pre porovnanie, za celý február ich zomrelo 18,” hovorí Dišková a konštatuje, že vzhľadom na počet pozitívnych pacientov ide o najhorší stav od vypuknutia pandémie.

Pozitívnych je aj 25 zamestnancov. ,,Napriek zlým číslam, to nevidieť na počte nakazených zamestnancov. Je vidieť, že sa každý týždeň testuje a že je aj možnosť očkovania,” vysvetľuje hovorkyňa nemocnice.

Titulná fotografia: Očkovací tím vo vojenskej nemocnice. Foto: ÚVN.

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.